„Zlodějna. Temné úmysly.“ Zavírání míst České pošty prý úplně jinak

04.04.2023 11:47 | Zprávy
autor: mp

Pověřený ředitel České pošty Miroslav Štěpán na tiskové konferenci vysvětloval, proč musí státní moloch projít restrukturalizací. Popisoval, že od státu dostává na provoz 1,5 miliardy korun, což nestačí na pokrytí základních služeb. A peníze navíc přicházejí se zpožděním, takže pošta si musí na svůj provoz půjčovat u bank a pak půjčky splácet i s úroky. Ve stejnou chvíli si však pošta chce zadat průzkum spokojenosti za 40 milionů. Poslanec SPD Jiří Kobza má za to, že nesledujeme nic menšího než proces privatizace České pošty.

„Zlodějna. Temné úmysly.“ Zavírání míst České pošty prý úplně jinak
Foto: Repro FB
Popisek: Česká pošta - ilustrační foto

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) oznámil, že pod Ministerstvo vnitra spadající Česká pošta musí projít proměnou, jinak zbankrotuje. Jedním dechem dodal, že to nechce dopustit.

Pověřený ředitel České pošty Miroslav Štěpán vykreslil cestu, kterou se pošta dostala až na pokraj krachu.

Česká pošta je držitelem poštovní licence na roky 2023 a 2024 a současně tato licence říká, že za provoz poboček a poskytování základních poštovních služeb náleží České poště úhrada 1,5 miliardy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

celá ta zlodějina je dost průhledná, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevipera , 04.04.2023 12:08:12
pobočky na lukrativních místech, rekonstruované, bezbariérové, s parkováním a dopravní obslužností se zavírají, budou se lépe prodávat nebo rozdávat, ponechávají se jen díry, které jsou v dezolátu, bez přístupu, bez parkování. Je to logické, protože této vládě nejde a nikdy nešlo o nějaké občany, stačí když ji platí

|  14 |  0

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …