„Zraňuje mě to, jsem žena a matka.“ Vildumetzová odstoupila se slzami v očích

08.09.2022 14:36 | Ze sítí

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jana Mračková Vildumetzová (ANO) rezignovala na post ve vedení Sněmovny. Důvodem byly blízké vazby na podnikatele Zakaríu Nemraha, obviněného v kauze Dozimetr. Mračková Vildumetzová svůj konec na tiskové konferenci obrečela a prohlásila, že má svědomí čisté.

„Zraňuje mě to, jsem žena a matka.“ Vildumetzová odstoupila se slzami v očích
Foto: Repro Facebook
Popisek: Jana Mračková Vildumetzová oznamuje rezignaci na post místopředsedkyně Poslanecké sněmovny

Mračkovou Vildumetzovou k rezignaci na post místopředsedkyně Sněmovny vyzývali zástupci některých koaličních klubů, zejména TOP 09. A to poté, co vyšlo najevo, že obviněný Nemrah nebyl jen „kamarádem manžela“, Jana Mračka, jak se minulý týden obhajovala Mračková Vildumetzová, ale byl dokonce svědkem na jejich svatbě a kmotrem jejich dítěte.

Celou situaci a tlak médií i vládních stran Mračková Vildumetzová neustála a na tiskové konferenci stínové vlády hnutí ANO oznámila rezignaci na post ve vedení Sněmovny. „Ráda bych se vyjádřila k aktuální mediální kauze a chtěla bych se omluvit všem novinářům, kteří mě do současné chvíle kontaktovali,“ uvedla v úvodu své řeči.

Poté znovu vysvětlovala, že podnikatele Nemraha neznala, je to kamarád jejího manžela a nikdy s ním neřešila žádné pracovní věci. „Ano, vzala jsem si muže, svého manžela, který v roce 2018 pozval na naši svatbu jako svědka svého kamaráda. Toho stejného pak přivedl i v roce 2020 na křest našeho syna. Až v polovině tohoto roku v červnu, jsem se z médií dověděla, že tento muž je zapleten do kauzy Dozimetr. To je, dámy a pánové, všechno, co jsem provedla. Od prvního dne opakuji, že to byl kamarád mého muže, neřešila jsem s ním žádné pracovní věci, vždy byl všude na pozvání mého manžela a v době, kdy byl na naší svatbě a křtu, jsem nemohla tušit, že ho jednou bude stíhat policie,“ uvedla Mračková Vildumetzová.

„S kauzou Dozimetr nemám absolutně nic společného, vždycky jsem bojovala proti korupci, proti podvodům a všichni lidé, kteří je páchají, za to mají být patřičně potrestáni. Žádné šifrované telefony, žádné odposlechy, na rozdíl od organizovaného zločinu STAN a dalších politiků vládních stran. Mám opravdu svědomí naprosto čisté, a to vám říkám jako politička, jako bývalá dlouholetá starostka, hejtmanka, šéfka asociace krajů, jako náměstkyně ministra vnitra s řádnou bezpečnostní prověrkou,“ pokračovala poslankyně s tím, že výzvy k její rezignaci byly neopodstatněné.

Rezignaci podle svých slov zvolila kvůli neúměrnému tlaku médií a vládních stran, který narušoval její rodinný život. „Musím k vám ale promluvit i jako žena a matka. Mám syny, mám rodinu, a to je pro mě nejdůležitější na světě a tahle mediální štvanice od novinářů a vládních politiků mě neuvěřitelně zraňuje. Proto jsem došla k rozhodnutí, které sice není spravedlivé, ale zaslouží si ho moje rodina. Vedení hnutí jsem oznámila, že rezignuji na post místopředsedkyně Poslanecké sněmovny k 30. září a věřím, že nebude problém najít adekvátní náhradu a chtěla bych poděkovat hnutí za podporu, kterou jsem od něj vždy měla,“ dodala se slzami v očích Mračková Vildumetzová.

reklama

autor: jma

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Jak blízko jsme válce?

Zdá se mi to, nebo tu probíhá regulérní příprava na válku? A vzhledem k tomu, že Rusko má jaderné zbraně, neskočila by tato válka stejně rychle, jako by začala? Nebo mě napadá ještě jedna varianta, že tu probíhá politika strašení, aby se ,,ospravedlnila“ podpora Ukrajiny. Používám uvozovky, protože ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

22:31 Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

Prohlášení slovenského premiéra Roberta Fica (SMĚR-SD) o posílání vojáků na Ukrajinu vyvolalo rozruc…