...a Českou republiku ovládne Andrej Babiš. Expremiér shromáždil fakta

17. 12. 2014 10:05

Česká republika směřuje na Ukrajinu, tedy do země, kde má v politickém životě rozhodující pozici finanční oligarchie, míní bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek. Určité zájmové skupiny v čele s Andrejem Babišem podle něj dělají vše pro to, aby se hnutí ANO stalo hegemonem na české politické scéně. Jediný, kdo tomu může zabránit, je ČSSD. Ale ta zrovna není v ideální kondici.

...a Českou republiku ovládne Andrej Babiš. Expremiér shromáždil fakta
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Hlavní problémy ČSSD spočívají dle Paroubka v necharismatickém lídrovi Bohuslavu Sobotkovi, až na výjimky neakceschopném vedení nebo slabých ministrech, jako je Jiří Dienstbier či Michaela Marksová. Na jejich místa navrhuje někdejší lídr ČSSD dosadit zkušené matadory Zdeňka Škromacha a Vladimíra Špidlu.  

Bohuslav Sobotka by měl také rychle mobilizovat analytické a marketingové zázemí ČSSD z nových lidí, přičemž by to měla být agentura či jednotlivci alespoň na úrovni PSB (jedna z agentur, které má Babiš k dispozici), jež dříve spolupracovala s ČSSD. Pokud to bude dosavadní analytik O. Novotný, je to dle Paroubka spolehlivá pojistka velké politické porážky.

Hnutí ANO oproti tomu drží v rukou trumfy. Paroubek míní, že ve srovnání s politickými stranami od ČSSD po pravici má takřka neomezené finanční možnosti a díky vynikající finanční základně i ten nejlepší možný marketing. Vystoupení Andreje Babiše na nejrůznější témata jsou tak díky výtečnému analytickému a konzultačnímu zázemí hnutí zcela bezkonkurenční. Navíc díky vlastním i spřáteleným médiím a veřejnoprávní televizi, která mu údajně zobe z ruky (a to jsou v souhrnu vlastně všechna nejvýznamnější česká média), dostane Babiš kdykoliv prostor v médiích. A tím, že říká to, co chce, si udržuje stálou strategickou iniciativu.

Jedinou slabinu hnutí ANO spatřuje Paroubek v jeho organizační amorfnosti, která prý vyžaduje trvalou improvizaci, což zase může vyvolat řetězení chyb. Tento problém však může Andrej Babiš lehko vyřešit tím, že získá do předvolební aliance hnutí Starostů a nezávislých. „Ti mu dodají chybějící osobnosti, které se těší ve svých regionech a obcích nemalé prestiži. Jsou zvyklí organizovat, veřejně vystupovat. Jsou i programově silní. Jsou schopni se svou erudicí zaujmout klíčová místa také v ústřední správě. Jsou schopni za dva roky zaplnit také krajské kandidátky a přesvědčivě vyhrát rovněž krajské volby. Tedy s mediální, finanční a politickou podporou A. Babiše,“ píše Paroubek.

Celý text k přečtení ZDE.

Bohuslav Sobotka by se podle něho měl sám připravit na nejhorší. „Pokud se kauzy OKD zmocní motivovaná média, nemůže to politicky přežít. V takovém případě bude dobré se alespoň pokusit o výměnu premiéra za jiného člena vedení této strany. Skoro bych řekl, že už jim k tomu ale Babiš nedá příležitost,“ předpovídá Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…