15 miliard z EU do Afriky a chudých zemí! Na koronavirus. Nevěříte? VIDEO z Bruselu

08.04.2020 9:35

Patnáct miliard eur. Takovou částku Evropská unie dle předsedkyně Evropské komise sežene a zašle partnerům po celém světě. Nebylo řečeno, kterým zemím, ale předsedkyně mluvila o Africe. „Potřebují naši pomoc, aby zpomalili rozšiřování viru, tak jako jsme pomoc potřebovali my,“ pravila. Boj s koronavirem totiž prý může být zbytečný, pokud se virus vrátí odjinud.

15 miliard z EU do Afriky a chudých zemí! Na koronavirus. Nevěříte? VIDEO z Bruselu
Foto: Repro Twitter
Popisek: Předsedkyně Evropské komise, Ursula von der Leyenová
reklama

Jak je známo, Evropská unie v čele s předsedkyní Komise Ursulou von der Leyenovou se rozhodla státy EU bojující s koronavirem podpořit především finančně, a to částkami v řádech miliard eur. Kolik nakonec dostane Česko, je otázka. Nyní se ale zdá, že eura od Evropské unie nepůjdou jen do států EU. Ve videu zveřejněném na twitterovém účtu Ursuly von der Leyenové předsedkyně pravila, že epidemii je možné zastavit jen „koordinovaným celosvětovým úsilím“.

Anketa

Václav Klaus ml. navrhl, abychom EU hned vypověděli Lisabonskou smlouvu. Souhlasíte?

98%
2%
hlasovalo: 25806 lidí

„A proto musíme podporovat naše partnery. Afrika by za několik týdnů mohla čelit stejné situaci jak my teď v Evropě. Potřebují naši pomoc, aby zpomalili rozšiřování viru, tak jako jsme pomoc potřebovali my. Je v našem zájmu, aby boj s koronavirem byl úspěšný po celém světě. A proto Evropská unie shání více než 15 miliard eur (408 miliard korun – pozn. red) na pomoc našim partnerům po celém světě v boji s koronavirem. A další peníze přijdou od vlád států ve skutečně evropsky týmovém duchu,“ oznámila Ursula von der Leyenová.

Tyto peníze by podle ní měly pomoci pokrýt náklady ve zdravotnictví, povzbudit ekonomiky těchto států a zachovat pracovní místa. „Evropská unie je připravena spolupracovat na koordinovaném řešení pandemie. Tento virus můžeme porazit tím, že budeme stát při sobě a spolupracovat,“ prohlásila na závěr.

Fotogalerie: - Kus Afriky na pobřeží Francie

V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle
V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle
V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle
V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle
V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle
V Calaiském migrantském slumu zvaném džungle

Jak uvádí server Euractiv, video je skoupé na detaily, jako které země budou recipienty této pomoci nebo kde Evropská unie hodlá 15 miliard eur sehnat. Nicméně podle Euractivu už unijní činitelé Afriku identifikovali jako problémovou kvůli její blízkosti k Evropě a špatné kvalitě zdravotních služeb. Jeden z vysokých činitelů EU dle serveru už minulý týden varoval, že porazit virus v Evropě bude zcela zbytečné, pokud dojde k jeho rozšíření v sousedních zemích. A jiný varoval, že epidemie by se v Africe mohla vymknout kontrole velice rychle.

Dle serveru právě dnes proběhne videokonference ministrů členských zemí, která se bude tématem finanční pomoci postiženým zemím zabývat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Německo vládne EU: Migranty přijmete! Postaráme se, vzkázalo i Česku. Je VIDEO

7:03 Německo vládne EU: Migranty přijmete! Postaráme se, vzkázalo i Česku. Je VIDEO

Poslanec za AfD Peter Bystroň interpeloval německého ministra zahraničí Heiko Maase ve věci přerozdě…