172 tisíc korun pro europoslance, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje

14.01.2019 10:14

Volby do Evropského parlamentu se blíží, a tak nechybí ani střety o podobu kandidátek. Jak totiž píší Lidové noviny, hraje se i o 38 milionů korun na asistenty.

172 tisíc korun pro europoslance, 628 tisíc korun pro jeho asistenty. Měsíčně. O to se hraje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU
reklama

Například mezi Piráty došlo v prosinci k roztržce mezi pirátským místopředsedou Mikulášem Peksou a dalším uchazečem o místo na kandidátce do voleb Giuseppem Maiellem. Evropské volby totiž podle Lidových novin jsou hrou o lukrativní posty, kdy je pak umožněno si vybudovat stranickou síť.

Čistý plat poslance je 172 tisíc korun, dále dostávají i štědré příspěvky na provoz. Měsíčně pak politik může mít až 628 tisíc na asistenty. A právě všechny tyto peníze jdou podle Lidových novin často stranickým kolegům, kdy politik získává větší vliv doma. 

Kdo zabojuje za Piráty v eurovolbách, se rozhodne o víkendu. ODS již má jasného lídra – europoslance Jana Zahradila, další jména bude schvalovat za týden. Za ČSSD zabojuje Pavel Poc jako lídr, v hnutí ANO se ještě stále diskutuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

21:55 Agáta Hanychová ostře vystoupila: Noste roušku, dodržujte opatření. A ty VIP matky, co se hroutí, že si nemůžou dojít na řasy. Bože!

Na lidi, kteří nedodržují vládní opatření v boji proti koronaviru, apeluje na instagramu bývalá mode…