200 Kč za vjezd do centra Prahy. Od ledna, vypustil úředník. A začal křik. Hřib zasahoval

29.08.2023 17:40 | Monitoring

Vedení Prahy plánuje od roku 2024 zavést zpoplatněný vjezd do oblasti Prahy 1. Podle vedoucího odboru dopravy na Praze 14 Petra Vomáčky by mělo mýtné zasáhnout celou oblast Prahy 1 a celodenní průjezd by měl stát 200 korun. Lidé se proti tomuto nápadu bouří, částka je prý příliš vysoká a způsobí více problémů než užitku. Náměstek pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) ale tvrdí, že věc je zatím ve stadiu jednání, částka není konečná a určitě nepůjde o celou Prahu 1, ale jen o vybrané ulice.

200 Kč za vjezd do centra Prahy. Od ledna, vypustil úředník. A začal křik. Hřib zasahoval
Foto: pixabay.com
Popisek: Parkování - ilustrační foto

„Praha 1 ve spolupráci s MHMP hodlá od 1. 1. 2024 zavést mýtné! Mýtné by mělo zasáhnout celou oblast Prahy 1 mimo magistrálu a cena bude stanovena jen za celodenní průjezd ve výši 200 Kč. Poplatek se bude kontrolovat speciálními vozy obdobnými těm na zóny placeného stání. O způsobu platby i výjimkách zatím není rozhodnuto,“ informoval na facebookovém profilu Vomáčka.

Z komentářů pod příspěvkem je patrné, že se nápad nelíbí Pražanům, kteří do Prahy 1 dojíždějí.

„Je to nesystémová blbost. Doufám, že zastupitelé, poslanci a senátoři včetně jejich poskoků, kteří nebydlí uvnitř toho nesmyslu, nebudou mít výjimku,“ píše jeden z komentujících. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Praha bere nejvíce peněz na obyvatele z rozpočtu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 29.08.2023 18:02:41
Odůvodňuje to tím, že vykonává služby i pro ostatní obyvatele ČR: Doporučuji tedy Praze peníze odebrat, když nehodlá svoji roli plnit a dát ji srovnatelné částky s jinými městy.

|  5 |  0

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…