Důchodová reforma by mohla zvýšit relativní chudobu

09.03.2012 19:45 | Zprávy
autor: joh

Vládou zvažované zmrazení penzí či změna způsobu jejich valorizace by mohla dostat mnoho lidí, a to nejenom důchodců, pod hranici relativní chudoby. Uvádí to studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu (IDEA), který působí při CERGE-EI.

Důchodová reforma by mohla zvýšit relativní chudobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Relativní chudoba je definována jako dosažení maximálně 60 procent nejčastějšího příjmu ve společnosti. Počet osob, které žijí pod touto hranicí, vyjadřuje relativní míru chudoby.

Ohroženy jsou ženy nad 64 let

Studie uvádí, že v domácnostech, v nichž je alespoň jeden člověk nad 61 let pobírající starobní důchod, by vzrostl počet tzv. chudých osob z 3,6 procenta na pět procent.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Máte zapotřebí s vašimi zkušenostmi hájit neustále Macinku a Turka?

Proč to děláte? Vám opravdu přijde v pořádku jednání Macinky s prezidentem včetně těch jeho SMS? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jak Pavel s Baxou zrušili ústavu. Holec sepsal, kde skončil „řád a klid“

20:18 Jak Pavel s Baxou zrušili ústavu. Holec sepsal, kde skončil „řád a klid“

Prezident Petr Pavel spáchal ústavní puč, když v rozporu s ústavou nejmenoval na návrh premiéra mini…