Paroubková má smůlu. Za erotický komiks Štěpána Mareše se jí neomluví

16.04.2012 11:30 | Zprávy
autor: čtk, mp

Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání Petry Paroubkové ve sporu o omluvu za její karikaturu v časopisu Reflex. Komiks Zelený Raoul zobrazil Paroubkovou v manželském loži s bývalým premiérem za ČSSD Jiřím Paroubkem, nynějším poslancem a předsedou strany Národní socialisté - levice 21. století. U soudů Paroubková marně žádala omluvu od vydavatele, společnosti Ringier Axel Springer. NS rozhodl v březnu bez veřejného jednání a dnes usnesení zpřístupnil v internetové databázi.

Paroubková má smůlu. Za erotický komiks Štěpána Mareše se jí neomluví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek se postavil do čela strany NS-LEV 21

V dovolání Paroubková tvrdila například to, že rozsudek spočívá na nesprávném právním posouzení věci. Nejvyšší soud se ale jejími argumenty blíže nezabýval a dovolání odmítl se stručným odůvodněním. "Dovolatelka sice vymezila řadu právních otázek, ty však neumožňují dovodit, že by ve vztahu k napadenému rozhodnutí mohly být hodnoceny jako otázky zásadního právního významu," stojí v usnesení senátu s předsedou Pavlem Pavlíkem.

Nevkusná pornokarikatura?

Podle rozhodnutí Městského soudu v Praze a Vrchního soudu v Praze se vydavatelství Ringier Paroubkové nemusí omlouvat. Sporný díl komiksu Štěpána Mareše Zelený Raoul nazvaný Paroubkovy erotické fantazie nebyl podle soudů pornografií a Paroubkovu ženu před čtenáři neznevážil.

Paroubková v komiksu vypráví svým kamarádkám o sexuálním styku s manželem. K jeho svedení využije situace, kdy bývalý šéf ČSSD přijde domů vzrušený z toho, že se mu podařilo svrhnout vládu. Paroubkové vadilo zejména to, že komiks měl znázorňovat početí jejího dítěte. Díl Zeleného Raoula označila za "nevkusnou pornokarikaturu".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…