369 milionů pro Babiše. Na tolik si prý vloni ministr přišel od VZP

22. 3. 2015 7:41

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) opakovaně označil české zdravotnictví za velmi neefektivní, za takřka černou díru, kde mizí obrovské peníze. Jako podnikatel ale současně dokáže ž tohoto sektoru inkasovat stovky milionů korun. Jen za rok 2014 od Všeobecné zdravotní pojišťovny dostal 369 milionů korun. Informuje o tom Týden.cz.

369 milionů pro Babiše. Na tolik si prý vloni ministr přišel od VZP
Foto: Petr Kupka
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš diskutoval se studenty VŠB-TU Ostrava
reklama

Andrej Babiš je známý svou podnikatelskou aktivitou především v potravinářském a chemickém průmyslu, ale skrze fond Hartenberg Capital vydělává i v českém zdravotnictví, ačkoli ho jako ministr financí hlasitě kritizuje. Na sněmu ANO např. prohlašoval, že příští volby musí výrazně vyhrát, aby mohl dát dohromady i ty rezorty, které dnes nespravuje. Patří mezi ně i zdravotnictví pod vedením sociálního demokrata Svatopluka Němečka, s nímž se několikrát pustil do křížku.

Babiš dokonce na ministra podal trestní oznámení kvůli jeho předchozímu působení v čele Fakultní nemocnice Ostrava. Dlouhodobě jej kritizuje, že v rezortu není schopen nastavit transparentní financování a mimo to s oblibou šíří na sociálních sítích historky o tom, že ministr zdravotníctví je opilec. Několikrát již prý naznačil, že by rezort zdravotnictví rád získal pro ANO, aby jej prý mohlo dát do pořádku. Premiér Sobotka to ale odmítá.

Ministr financí ovládá kliniky asistované reprodukce, za jejichž výkony mu jen VZP v loňském roce vyplatila 369 milionů korun. Server k tomu dodává, že to není vše, protože další peníze přišly jistě i od jiných pojišťoven. Více informací se dočtete v pondělním vydání časopisu Týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

6:18 Kdo může za 10 procent ODS? Vlivný muž ukázal do Řeporyjí. A Pavel Novotný pak ze sebe vydal to nejlepší

Na starostu městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného (ODS) opět míří kritika z vlastních řad. Ne…