500 Kč za očkování. Pro dosud neočkované. Návrh VZP

03.11.2021 10:21

Zatímco v Portugalsku se blíží k naočkování 90 procent populace proti nemoci covid-19, v České republice jsme nedoklopýtali ještě ani k 60 procentům. A koronavirová situace v Česku a v Portugalsku podle toho i vypadá. V Česku v úterý přibylo takřka 10 tisíc nově covid pozitivních občanů za jediný den. V Portugalsku to bylo 450. Všeobecná zdravotní pojišťovna se teď proto snaží napravit to, co podcenila vláda Andreje Babiše. Svým klientům v seniorském věku nabídne za očkování peníze.

500 Kč za očkování. Pro dosud neočkované. Návrh VZP
Foto: VZP
Popisek: Všeobecná zdravotní pojišťovna

Server Neovlivní.cz přináší informaci, že VZP hodlá suplovat práci Babišovy vlády.

Zatímco v Portugalsku dokázal kabinet občany přesvědčit, že očkování pomůže vyřešit koronavirovou situaci, očkování podstoupilo takřka 90 procent dospělé populace, v České republice to není ani 60 procent.

Co s tím?

Největší zdravotní pojišťovna v zemi VZP plánuje klientům nabízet za očkování poukazy v hodnotě 500 korun. Informuje o tom server Neovlivní.cz.   

„Správní rada dostane návrh, aby každý senior, kterému chybí očkování, dostal poukaz na 500 korun, pokud podstoupí vakcinaci,” uvedl zdroj obeznámený s plánem pojišťovny. Lidem bude doporučeno, aby peníze utratili např. za vitamíny, aby posílili vlastní imunitu, ale to, zda si lidé opravdu koupí zrovna vitamíny, už pojišťovna zkoumat nebude.

Senioři patří při pohledu na průběh nemoci covid-19 k nejohroženějším skupinám, ale dojít si na očkování se stále neodhodlalo na 400 tisíc starších občanů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

svoboda slova

Úplně souhlasím s tím, co si ANO myslí o údajném boji s dezinformacemi a ochraně svobody slova. Můj dotaz zní. Jak budete chtít zajistit, aby tu svoboda slova fungovala dál a lidé neměli strach vyjádřit svůj názor, což se už dnes děje? Mluví se o boji s dezinformacemi, ale co ochrana svobody slova? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

21:45 Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

V posledních letech důvěra v lékaře u části české populace značně utrpěla. Kvůli covidu se, podle bý…