70 milionů ze zakázky DPP. Pro Rittiga?

15.02.2012 19:04

Protikorupční fond byznysmena Karla Janečka tvrdí, že za nejnovější kauzou dopravního podniku stojí opět lobbista Ivo Rittig. Lidové noviny zveřejnily dokument, který ukazuje úzkou vazbu mezi kontroverzním podnikatelem Rittigem a neprůhlednou firmou z Kypru, u níž skončilo 70 milionů korun z dopravního podniku.

70 milionů ze zakázky DPP. Pro Rittiga?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto
reklama

Kyperská společnost Amuxalo Corporation Limited podle protikorupčního fondu získala ze zakázky dopravního podniku na "komplexní bezpečnostní systém" 70 milionů. Jak je možné vysledovat z otevřených zdrojů, vlastníkem firmy je společnost Gold leaf z amerického Delaware.

Půjčky ze dne na den

Podle fondu jsou benefičními vlastníky právníci David Michal a Karolína Babázková z advokátní kanceláře Šachta & Partners. Ano, jde o právníky, kteří zastupují Rittiga v řadě "osobních i obchodních záležitostí", jak připustil sám Michal.

A právě Gold Leaf půjčila v roce 2010 Rittigovi bezmála milion dolarů. Rittig se podle smlouvy zavázal, že peníze vrátí do deseti let. Ovšem pokud se neobjeví jiná smlouva. "Mezi firmami zastupovanými Šachtovou kanceláří funguje systém půjček. A to velmi pružně. V podstatě ze dne na den," uvedl pro LN šéf investigativní sekce fondu a bývalý šéf rozvědky Karel Randák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …