A co Američané? Ve věci mobilů Huawei udeřila SPD

14.01.2019 14:14

Jaroslav Novák, jenž sám sebe představuje jako politicky aktivního spisovatele a poradce místopředsedy PSP Tomia Okamury, se vyjádřil ke kauze Huawei. Na to, jak moc se v poslední době mluví o Číně, se mu zdá, že se až příliš málo mluví o Spojených státech, které prý jen v roce 2014 aktivně sledovaly 1,2 milionu lidí. Pozadu nezůstala ani Velká Británie a další země.

A co Američané? Ve věci mobilů Huawei udeřila SPD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klávesnice
reklama

Spojené státy sledovaly po světě statisíce lidí, Němci celé roky monitorovali rakouské úřady a pozadu nezůstávala ani Velká Británie a další země. Sami Američané prý mají otevřená „zadní vrátka“ do produktů Microsoftu i dalších firem. S čínskou firmou Huawei však mají smůlu. Tam se podle Nováka tak snadno nedostanou. A možná proto spustili ten pokřik.

Podobné je to prý s varováním před tím, aby u nás stavěli elektrárnu Rusové. Ruské technologie jsou prý odolnější proti americkému „špiclování“. což je podle Nováka hlavní důvod, proč se tak hlasitě brojí proti Rusku. Jaroslav Novák má za to, že se touto optikou dá dívat i na zavírání jaderných elektráren v Německu. Němci prý zkátka nechtějí být pro Američany tak snadným cílem.

„Pro nás musí být alarmující, jak soukromá, tak hlavně veřejnoprávní média a zcela neuvěřitelně včetně české BIS, naprosto ignorují fakta známá nejpozději od Snowdenových odhalení. Pokud ČT a lepšolidí blábolí něco o dezinformacích, tak současné informování o odposleších a špionech je příkladnou ukázkou nebetyčné dezinformace a manipulace. Lepšolidi: Kdo je špion a kdo čučkař. Ano, na ruské a čínské ambasádě jsou pracovníci rozvědek a sbírají maximum použitelného. Jen čučkař by si ale myslel, že stejně to nefunguje i na dalších ambasádách. A jen čučkař si myslí, že ti hlavní špioni špiónují z ambasád, kde jsou nejvíc na očích. Jenže jsou v BIS čučkaři nebo zaměstnanci, kteří prostě jen na rozkaz dělají propagandu ve prospěch jiných mocností?“ zeptal se Novák v textu na blogu iDNES.cz.

BIS prý aktivity západních rozvědek ignoruje, takže podle autora je na čase začít prověřit samotnou BIS, která se údajně změnila v nový politický nástroj „lepšolidí“. „Dost možná na něčí rozkaz kolaborují s cizími mocnostmi proti zájmům své vlasti,“ spekuloval dokonce Novák. Bohužel se zdá, že se odpovědně nechovají ani „hlídací psi demokracie“, tedy novináři. „Štěkají jen na ty, na které jiim páníček z Bruselu či Washingtonu ukáže. Tak, jako pes to nedělají jenom za buřta – oni svého pána milují a ve vší psí oddanosti ho milují,“ přisadil si ještě Novák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

7:44 Superligový novinář Kroupa, hlídač pravdy ze správného hnízda. Budete koukat, čemu všemu se dnes v Česku říká „žurnalistika“

TÝDEN V MÉDIÍCH Už ani spříznění novináři nejsou ochotni věřit tomu, čím ve svých reportážích krmí v…