A co dál? „Osvobození“ Babiše není konečné. Čtěte více

2. 9. 2019 12:06

Deník N přinesl informaci, že státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze Čapí hnízdo. Redaktor Deníku Lukáš Prchal v České televizi přidal podrobnosti.

A co dál? „Osvobození“ Babiše není konečné. Čtěte více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Hned v úvodu Prchal uvedl, že se mu nepodařilo dopátrat se zdůvodnění, proč státní zástupce Jaroslav Šaroch rozhodl tak, jak rozhodl.

Anketa

Vážíte si Andreje Babiše? (Hlasování od 2.9.2019)

86%
14%
hlasovalo: 23353 lidí

„Nadřízení pana Šarocha nyní dostali to jeho rozhodnutí, návrh na zastavení trestního stíhání a oni se nyní musí prokousat celým spisem a přezkoumat, zda je oprávněný ten jeho návrh na zastavení trestního stíhání, nebo nikoli. Tady bych chtěl ještě doplnit, že Andrej Babiš je stále trestně stíhán, ale to rozhodnutí je celkem jasné. Pan doktor Šaroch se rozhodl, že nebude podávat obžalobu,“ upozornil Prchal.

Proces přezkoumávání může podle Prchala trvat několik týdnů. „Nemělo by to být déle, jak do listopadu,“ podotkl Prchal s tím, že Babišův spis má přes dvacet tisíc stran, takže prostudování spisu nepochybně zabere nějaký čas.

Policie přitom tvrdila, že k obžalobě předsedy vlády Andreje Babiše dodala dost informací.

Právník z Univerzity Karlovy v Praze Tomáš Gřivna zdůraznil, že rozhodnutí státního zástupce Šarocha v zásadě nic moc neznamená. Alespoň v tuto chvíli ne.

„‚Změna názoru‘ prokurátora Šarocha formálně nic neznamená. Městské státní zastupitelství stále rozhoduje, do té doby jako by žádné rozhodnutí vydáno nebylo. Potvrzuje právník Tomáš Gřivna z PF UK,“ upozornila na sociální síti Twitter na právníkova slova novinářka Nikola Zwrtková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

7:10 Italská poslankyně přeřvala řetězovou motorovku. Stačilo, aby začala o tom, jak se vláda chová k nakaženým migrantům. Video, které přibilo stovky tisíc lidí do křesla

Nejen Matteo Salvini, někdejší ministr vnitra Itálie, ale i řada dalších členů Parlamentu se začíná …