A co ty restituce? ptají se ČSSD její voliči a sympatizanti

22.07.2014 13:05

ČSSD se rozhodla uskutečnit své první vnitrostranické referendum, které se týká kumulací funkcí, zastoupení žen na kandidátkách a rozšíření okruhu lidí, kteří kandidáty vybírají. Podle průzkumu agentury SANEP by se ale takového referenda zúčastnilo jen 42,1 procenta lidí.

A co ty restituce? ptají se ČSSD její voliči a sympatizanti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD
reklama

Zmíněná témata referenda by zaujala pouze 42,1 procenta oslovených členů, příznivců a sympatizantů ČSSD. Kdyby se však zařadily i otázky, které vedení sociálních demokratů do referenda neschválilo, účast by zřejmě narostla.

Konkrétně jde podle průzkumu o zdanění církevních restitucí a zavedení sazby daně pro velké společnosti z energetického, telekomunikačního a finančního sektoru. Pak by se účast vyšplhala až na 74,9 procenta.

Celý průzkum ZDE

„V souhrnu 80,6 % dotázaných, kteří představují voliče, příznivce a sympatizanty ČSSD, pak vnímá vyřazení dvou otázek z korespondenčního referenda ČSSD, které se týkají zdanění církevních restitucí a zavedení sazby daně pro velké firmy z energetického, telekomunikačního a finančního sektoru, za špatné,“ stojí v průzkumu.

Právě na tyto dvě otázky mají sympatizanti, kteří vyjádřili chuť se takového referenda zúčastnit, vyhraněný názor. Zdanění církevních restitucí podporuje 92,9 procenta z nich a speciální sazbu daně 93,3 procenta.

„Tyto dvě otázky však vedení ČSSD do probíhajícího korespondenčního referenda ČSSD nezařadilo, což může výrazně omezit zájem voličů této strany o uvedené referendum. Rovněž však v očích voličů sociální demokracie může dojít i k poklesu důvěry zejména v předsedu Bohuslava Sobotku, který se tak v jejich očích snaží vyhnout ožehavým tématům, které však byly součástí předvolebních slibů,“ tvrdí agentura SANEP.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

8:41 „Dělají ze sebe vemena z kachny. Ať jdou přednášet o atomové energii, odbornice!“ Ivan Vyskočil se neudržel, když poslouchal Geislerovou a Pekarovou

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Ona, která se ještě nedávno učila chodit na nočníček, si dovolí sp…