A dost, už od vás nechceme ani krávy. Turci na protest vrací stádo do Nizozemska

17.03.2017 21:49 | Zprávy

Země půlměsíce se opravdu zlobí na Nizozemsko, opravdu moc. Dokonce tak moc, že zmrazila diplomatické styky s Nizozemskem. Jenže tím to zdaleka nekončí. Diplomatickou válku na vlastní kůži pocítí i nizozemské krávy chované v Turecku. Informuje o tom server Českého rozhlasu.

A dost, už od vás nechceme ani krávy. Turci na protest vrací stádo do Nizozemska
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

„Oběťmi diplomatické války mezi Tureckem a Nizozemskem se stalo holštýnské plemeno krav. To bylo vyšlechtěno v Nizozemsku. Turecký svaz chovatelů hovězího dobytka se na protest proti postupu haagské vlády rozhodl do Nizozemska vrátit stádo, které má asi 40 kusů. Zároveň chce, aby se v Turecku přestal chovat veškerý skot z Nizozemska. Místo něj by si turečtí chovatelé měli pořídit domácí plemena,“ píše server.

Celý článek naleznete zde

Nizozemské krávy byly naloženy na loď a odeslány do země svého původu. I na ně tedy dopadl turecký vztek vůči Nizozemsku. Kdyby je snad evropský stát odmítl přijmout, Turci vyhrožují, že krávy pobijí a jejich maso rozdají.

Nizozemská strana zatím na toto poslední kolo tureckých výhrůžek nereagovala, ale nizozemský tisk označuje spor o krávy za „bizarní“. Možná i poroto, že spor o krávy se Nizozemska příliš nedotkne. Hlavní produkce totiž směřuje do sousední Belgie a do Spojených států. Do Turecka míří jen zlomek holandských stád, v přepočtu jen za něco přes 40 milionů korun. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…