A já mám očkovat lidi?! Udýchaný lékař se zastavil u počítače a sepsal zlou pravdu

3. 3. 2021 8:05

Jak vypadá jeden „obyčejný den“ v době covidové v práci praktického lékaře? Raději se podívejte sami. Jeden z doktorů se svěřil, že možná ani nebude stíhat očkovat. Pokud mu vláda vůbec dodá vakcíny. Ta vláda Andreje Babiše, která už nějaký čas mluví o tom, že se do očkování proti nemoci covid-19 zapojí tisíce praktických lékařů.

A já mám očkovat lidi?! Udýchaný lékař se zastavil u počítače a sepsal zlou pravdu
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

Lékař Jiří Štefánek zveřejňuje na sociální síti Facebook příspěvky na stránce „Medicína, nemoci a studium na 1. LF UK“. Poslední dobou se vyjadřuje k očkování. Většina jeho příspěvků na toto téma je optimistických, ale tentokrát to bude jiné. Nechal lidi nahlédnout pod pokličku práce praktického lékaře, aby věděli, že se praktický lékař opravdu nefláká.

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21433 lidí

„Dnes bych tu měl ještě jeden příspěvek k očkování a práci praktického lékaře. Obvykle jsou podobné vakcinační příspěvky tak nějak optimističtější (vakcíny fungují), ale tento takový nebude,“ napsal doslova.

Od 7:00 do 13:00 se prý v běžný den jako lékař nezastaví a přijímá jednoho pacienta za druhým. K jídlu, které je pro něj jak snídané, tak svačinou, tak i obědem, sní jednu ovocnou kapsičku. Během deseti vteřin.

„Celý den vyzvání telefony, izolace, karantény a pacienti hlásící se na očkování (které u nás reálně neexistuje, ale o tom až později). Covid se vrátil s plnou silou, karantén a izolací je hodně, do toho nějaké plánované prohlídky a kontroly, protože když už jste někoho 1-2x přesunuli, je vám nepříjemné ho zase poslat domů.“ napsal.

Po 13:00 hodině si dá doma oběd a pak se na kole vydá na návštěvy u pacientů domů. Jde většinou o pacienty s nemalými obtížemi, kteří by do ordinace sami nedošli. Jezdí i za pacienty s koronavirem.

Vzhledem ke své vytíženosti pochybuje, že stihne ještě očkovat pacienty vakcínou proti nemoci covid-19.

„Víte, říkám tu čistě můj dojem, který asi nebude platit všude. V každém kraji je to jinak. Chápu-li dobře, tak na Vysočině je pro praktiky určeno něco okolo 1500 dávek vakcíny, přičemž se bude dávat po 100 kusech. To je jako plivnutí do vody. A aby toho nebylo málo, tak nejprve si musíte vakcínu zasloužit a zadat 100 pacientů do systému ISIN, což je systém uživatelsky nepříliš přátelský, který navíc poslední dny s oblibou padá a nefunguje tak, jak má. A když tam těch 100 pacientů zadáte, což je intenzivní práce na řadu hodin, pak možná někdy dostanete vakcíny. Nebo taky ne. A je taky možnost, že za týden se nějak upraví informační systémy a to, co byste do systému zadávali dvě odpoledne, tam pak zadáte během pár minut. Nebo taky možná ne. Myslíte, že do toho se lékaři nějak poženou?“ zeptal se.

Systém ISIN je prý občas přímo nefunkční a pokud stát chce, aby praktičtí lékaři občany očkovali, mohl by jim prý povinnost lidi takto registrovat citelně usnadnit. Pak očkování půjde rychleji a podaří se zachránit víc životů. Tak to vidí lékař.

Lékař promlouvá

Lékař promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…