A jé je. Poslanec ČSSD připomněl Babišovi jednu tuze nehezkou věc z minulosti... Jde i o 73letou maminku

09.05.2017 16:20

Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš řekl Právu, že celý politický život premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky provázejí podvody, i do politiky se prý dostal podvodem, k jeho kandidatuře v roce 1996 podle Babiše pomohly černé duše v ČSSD, dokonce měl existovat návrh na jeho vyloučení ze strany. Poslanec ČSSD Šincl ale připomněl něco jiného...

A jé je. Poslanec ČSSD připomněl Babišovi jednu tuze nehezkou věc z minulosti... Jde i o 73letou maminku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Ladislav Šincl
reklama

ParlamentníListy.cz se politiků zeptaly, co si o slovech Andreje Babiše myslí a o čem to svědčí. „Je to téměř dva roky (17.6.2015), kdy Andrej Babiš v kanceláři č. 56 v budově PSP za přítomnosti zhruba 14 účastníků položil přede mne složku s mým jménem a neváhal z této složky vytahovat řadu informací o mně, ale  taky o mé rodině - mé manželce a o mé 73leté mamince (obyčejné důchodkyni, která do té doby netušila, že Andrej Babiš existuje). Všechny informace, které z této složky na mne a mou rodinu použil, se ukázaly jako zcela lživé. Jediným důvodem vytvoření složky "Šincl" bylo to, že jsem si dovolil předložit změnu zákona, který se panu Andreji Babišovi nelíbil. Měl jsem tedy možnost osobně poznat jeho zvláštní ´metody práce´, které spočívají v tom, že  na své politické oponenty shromažďuje informace s cílem je poškodit. Aktuální útoky na Bohuslava Sobotku jsou jen dalším důkazem toho, že v těchto metodách "sběru lží a pomluv" dál pokračuje s cílem odvrátit pozornost od jeho problémů - podezření z daňových úniků, sbírání informací z takzvaných živých policejních spisů a tak dále,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz poslanec ČSSD Ladislav Šincl.

Mohl bych se ptát pana Sobotky, proč privatizoval OKD za 4 miliardy

Babiš hovořil o Sobotkovi i na veřejném setkání v Plzni. „Mohl bych se ptát pana Sobotky, proč privatizoval OKD za čtyři miliardy, proč dal Bakalovi byty téměř zdarma. Je tam soud. Čeká se. Nevím na co. 15. května 2002 přistálo na účtu Fondu národního majetku asi 134 miliard. To byla vláda premiéra Miloše Zemana. Ty peníze měly jít na státní důchodový fond pro důchodce, který chtěl Grégr založit, ale o dva měsíce později už byl nový premiér, pan Špidla, a přišel nový ministr financí, nejhorší v naší zemi, Sobotka. Kde je těch 134 miliard? Nezaložili ten fond. Zašantročili to,“ vytkl předsedovi ČSSD Babiš.

„OKD zdevastoval celý region. Důchodci platí nájem 7000 měsíčně a Bakala jim to měl prodat za 40 000. Mostecká uhelná, prodej na přímo, žádná soutěž. Sokolovská. 11 miliard do Škody Plzeň ekologické zátěže. Prohraná arbitráž s CME, Hušák, 400 miliard dluhů. Samé škody. Pan premiér mi něco vyčítá? Nemluvím o tom, že už v roce 1996 podváděl při své první kandidátce do Sněmovny. Zeptejte se jeho organizace. Ve Vyškově jej chtěli vyloučit. Manipuloval, černé duše,“ rozpálil se šéf ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho od Arabů. Velká změna. Borek z hořícího Izraele ohromil diváky ČT

10:25 Ticho od Arabů. Velká změna. Borek z hořícího Izraele ohromil diváky ČT

Na Izrael v noci opět pršely rakety. Zpravodaj ČT David Borek rozebíral hlavně to, co se dělo na zem…