A je to. Francouzi zakázali nošení batůžků

28.07.2016 13:42 | Zprávy

Francie v reakci na vlnu násilí a teroristických útoků zvyšuje bezpečnostní opatření v turistických resortech. Policisté a vojáci budou hlídat pláže a v Cannes byl již vyhlášen zákaz nošení batohů. Francouzská vláda se totiž obává, že by turisté mohli být příštím terčem islamistů.

A je to. Francouzi zakázali nošení batůžků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pietní místo za oběti teroristického útoku v Nice před francouzskou ambasádou v Praze

Francouzské bezpečnostní služby přijaly přísnější opatření ve snaze předejít teroristickým útokům. Přes léto tak bude v ulicích turistických letovisek o 23 000 vojáků a policistů více, než je běžné.

Vojáci a policie budou hlídkovat na plážích, festivalech, letištích a nádražích, přičemž v Cannes již oznámili, že zakáží nošení batohů a velkých tašek na pláže. Ty by totiž mohly ukrývat zbraně či výbušniny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa