A je to. Kvůli Diag Human může Šťáva začít provádět exekuci majetku českého státu

28. 6. 2019 10:02

Společnost Diag Human, která vede s českým státem spor ohledně státní zakázky na obchod s krevní plazmou, která měla být realizována na začátku devadesátých let, povolil nyní lucemburský Nejvyšší soud obstavit majetek České republiky v Lucembursku. Stát se chce proti rozhodnutí soudu bránit, ministerstvo zdravotnictví verdikt analyzuje, informoval server iDNES.cz.

A je to. Kvůli Diag Human může Šťáva začít provádět exekuci majetku českého státu
Foto: Archiv
Popisek: Diag Human SE

Firma čechošvýcara Josefa Šťávy tak může provést exekuci účtů, které má stát v lucemburských bankách. Lucemburský soud tento měsíc vydal takzvané potvrzení platnosti svého nálezu. Jde o potvrzení obstavení majetku České republiky, o kterém bylo rozhodnuto už v roce 2011.

Ministerstvo ve spolupráci s právními zástupci prý analyzuje případné opravné prostředky proti tomuto rozhodnutí. „Verdikt se týká pouze účtů vedených v Lucembursku a žádné prostředky jím nebyly dotčeny,“ upřesnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO).

Rozhodnutí o exekuci účtů Česka u dvou lucemburských bank je prý předběžně vykonavatelné bez ohledu na možné opravné prostředky. Exekuční proces pak může pokračovat na dalších účtech v dalších bankách.

„Ministerstvo financí nemá v lucemburských bankách platební účty,“ odpověděl na dotaz serveru E15 mluvčí ministerstva Zdeněk Vojtěch. Resort podle něj nicméně přijal preventivní kroky k vyloučení všech souvisejících rizik. Diag Human s Českem vede spor kvůli obchodu s krevní plazmou řadu let. Stát od poloviny roku 2013 tvrdí, že arbitráž o miliardy korun definitivně vyhrál. 

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…