A kdy se omluví Babiš, Klaus a spol. za klima? Aktivistka a pedagožka je v ráži po slovech Tomáše Kluse

18.03.2020 17:46

Sociální geografka z pražské University of New York Michaela Pixová se zastala zpěváka Tomáše Kluse, který před pár týdny zlehčoval koronavirovou pandemii, za což se nyní omluvil. „Já jsem to taky měla tendenci podceňovat, takže Tomáše Kluse chápu,“ napsala. Zároveň si hned rýpla do těch, kteří podle ní stejným způsobem podceňují klimatickou krizi. „Těším se, až takhle jednou bude všude kolovat fotka s Klausem, Tykačem a dalšími experty,“ uvedla Pixová.

A kdy se omluví Babiš, Klaus a spol. za klima? Aktivistka a pedagožka je v ráži po slovech Tomáše Kluse
Foto: Repro Facebook
Popisek: Aktivistka z Klimatické koalice, Michaela Pixová
reklama

„Já jsem to taky měla tendenci podceňovat, takže Tomáše Kluse chápu. A těším se, až takhle jednou bude všude kolovat fotka s Klausem, Tykačem, Zahradníkem, Havlíčkem, Babišem a dalšími experty, kteří se nám budou omlouvat za podceňování klimatické krize,“ napsala na svém Facebooku Pixová s dodatkem, že to nejspíš bude až v době, kdy už nás neuklidní ani Netflix a zprávy o dostatku potravin ve skladech.

Anketa

Měla by policie pokutovat občany, kteří během současných opatření např. skupinově popíjejí v parcích?

96%
4%
hlasovalo: 21763 lidí
Pixová, která je známá svým klimatickým aktivismem, reagovala na prohlášení zpěváka Tomáše Kluse, který se omluvil za svá dřívější zlehčující vyjádření ohledně strachu z koronaviru. „Zase mi píšete, co budu dělat, až budou mé děti kašlat krev, po tom, co jsem zveřejnil status o koronaviru. Stejně jste mě strašili uprchlíkama, že budou masově znásilňovat mé dcery,“ uvedl Klus před měsícem v době, kdy lidé začali hromadně vykupovat trvanlivé potraviny.

„Omlouvám se, že jsem se nechal unést svou nelibostí vůči panice, s níž se vykupovaly roušky a mouky, a kdy se hromadně přijímala role oběti, bez diskuse, bez touhy vědět více a poznat ‚nepřítele‘ ze všech úhlů. Chtěl jsem zachovat klid, ale ve snaze upozornit na nebezpečí hysterie jsem zvolil zavádějící formu a v mnohých z vás tak vzbudil dojem, že se vysmívám hrozbě nákazy. Za to se omlouvám a přijímám zodpovědnost,“ napsal nyní Klus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

4:10 Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u nás

„Vstoupit do muničního skladu a do jednotlivých budov, kde je uskladněná munice, není jako jít do re…