A my dáme každému milion. Profesor Fiala si dělá legraci z koaličního přetahování ANO a ČSSD, kdo dá víc

23.08.2020 12:15

Když předseda ODS Petr Fiala viděl, co všechno dokáže naslibovat koaliční vláda ANO a ČSSD v čele s Andrejem Babišem, sám přišel s návrhem, který pravděpodobně leckoho šokuje.

A my dáme každému milion. Profesor Fiala si dělá legraci z koaličního přetahování ANO a ČSSD, kdo dá víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala
reklama

Předseda vlády Andrej Babiš přišel s návrhem na „rouškovné“. V rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že v časech koronaviru prožívají nelehké situace nejen lékaři, ale také senioři, kteří často na dlouho přišli o kontakt se svými blízkými. Proto si podle Babiše i senioři zaslouží jednorázovou finanční kompenzaci, a to výši 6 tisíc korun.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová je skutečně připravena uvést tento plán v život a prý hned v pondělí navrhne na vládě další postup.

Předseda ODS Petr Fiala nad počínáním Babišova kabinetu kroutí hlavou. Babišovi podřízení si podle jeho názoru možná neuvědomují, jak hlubokou sekeru už zaťali do státního rozpočtu. Letošní schodek už je na úrovni 500 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) je první šéfkou státní kasy v moderních dějinách republiky, která vytvořila takovýto schodek rozpočtu.

Podle Fialy je také možné, že je Babišově vládě vlastně jedno, jak hluboký rozpočtový schodek letos vytvoří, a tak je možná na čase přijít s návrhem, který potěší všechny Čechy, Moravany a Slezany. Za ODS konstatoval, že by každý český občan měl dostat od Babišovy vlády jednorázovou finanční satisfakci ve výši jeden milion korun.

Jeden milon pro každého

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…