A šlus. Redaktorce ČT uletěl deštník, a nejen ten. Ale Češi mají ze Sabine srandu

10.02.2020 9:27

Česko sužuje orkán Sabine. Bez proudu zůstala kvůli silnému větru asi stovka tisíc odběratelů po celém Česku. V síti ČEZ je bez elektřiny na 90 tisíc míst, v síti E.ON šest tisíc. S větrem se potýkala také reportérka České televize, které v živém vstupu uletěl deštník.

A šlus. Redaktorce ČT uletěl deštník, a nejen ten. Ale Češi mají ze Sabine srandu
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Reportérka ČT bojuje v živém vstupu s větrným počasím.
reklama

Orkán Sabine, před jehož silou varoval Český hydrometeorologický ústav v předstihu, trápí obyvatele České republiky. Ústav dokonce zvýšil již včera varování na extrémní stupeň nebezpečí. S úskalím větrného počasí se potýkala v ranním přímém vstupu také reportérka České televize z Přelouče, která chtěla informovat o tom, jaké počasí je v Pardubickém kraji. 

 

Po pár větách, kdy mimochodem sdělila i to, že vítr zesiluje, se to ukázalo v přímém přenosu. Velký černý deštník nápor větru nevydržel a odletěl. Spojení se záhy také přerušilo, neboť reportérce zjevně uletěla i část techniky, a tak nebyla ve vysílání slyšet. ČT tak její vstup musela s omluvou přerušit. 

Anketa

Chcete od českých umělců, aby vás vzdělávali a vychovávali?

1%
98%
hlasovalo: 35889 lidí

To, že je vítr v Pardubickém kraji skutečně silný, dokládají i slova hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. „Orkán právě přechází Pardubický kraj. Velmi rychle. Snímek pořízen na Zhořském kopci v 8:05 hodin. Litomyšl má ještě oblačno, několik kilometrů směrem na Vysoké Mýto již řádí vichřice,“ uvedl.

S počasím se potýkaly i další reportérky České televize.

Před silou orkánu varoval včera na facebookovém profilu také premiér Andrej Babiš (ANO). „Do ČR míří orkán Sabina. Nic nepodceňujeme, ještě v sobotu ustanovil vicepremiér Karel Havlíček koordinační tým, který osobně vede a kde jsou šéfové Ředitelství silnic a dálnic, Správy železnic, Řízení letového provozu a dále šéfové energetických společností ČEZ a ČEPS. Jsou připraveny stovky pracovníků v dispečinku, údržby silnic a železnic, odtahovek, call center, techniků atd. Máme připraveny mobilní záložní zdroje. Od rána jede speciální informační servis na stránkách Ministerstva dopravy, kde se koncentrují informace všech dotčených organizací dopravy a energetiky,“ poznamenal na svém facebookovém profilu premiér Andrej Babiš. Dodal, že s ministrem průmyslu a obchodu a dopravy Karlem Havlíčkem je v trvalém kontaktu, kdy jej o všem informuje.

„Myslím, že horší průvan než ANO to nebude. Tohle se přežene, ale to druhé konec,“ odvětila Babišovi jedna z diskutujících. „Docela často se Českem šíří hurikán Alena, je každý den v médiích. Nějaká Sabina, to přežijem...“ poznamenal další diskutující se zjevnou narážkou na ministryni financí Alenu Schillerovou. Obdobně pak reagovala další diskutující: „U nás žádný orkán nepotřebujeme, úplně nám stačíte vy s Alčou a Havlíčkem.“

„Ještěže vás máme. Kdybyste tu nebyl, nic z toho, co píšete, by se neuskutečnilo a bouře Sabina by tady způsobila nedozírné škody. Děkujeme. PS: znáte ‚chlubit se cizím peřím‘?“ napsal další uživatel. 

„Vyhlaste pracovní volno a školní volno pro pondělí. Štěstí přeje připraveným. Nejhorší má být situace od 6 do 13. Například dálnice D5 může v případě silného deště a větru dopadnout špatně. Zodpovědná vláda má čas. Takhle červená mapa není normální hrozba. Při povodních by už byla evakuace. Kdy jindy je čas s projevem a vysíláním na všech stanicích? Stromy na železnicích stejně zkomplikují cestu do práce. Ukažte odvahu,“ vyzval pak Babiše jeden z občanů.

Orkán Sabine do České republiky dorazil v noci z neděle na pondělí, nejsilnější by měl být právě dnes mezi šestou a třináctou hodinou. 

Drážní hasiči, silničáři, letečtí dispečeři, provozovatelé přenosové soustavy, energetici i další složky situaci monitorují, a to i v terénu, v provozu jsou call centra i on-line hlášení problémů. „Vypadá to, že vítr bude silnější, než se původně předpokládalo, nechceme nic podcenit. Nemusí to být nic vážného, ale je lepší být připraven. Vůbec poprvé funguje koordinovaná skupina veškeré dopravy a energetiky,“ uvedl vicepremiér Karel Havlíček (ANO).

„Sledujte aktuální situaci. Preventivně si zajistěte okna a dveře, odstraňte, případně upevněte volně uložené předměty a omezte pohyb venku i jízdu autem. Nezdržujte se a neparkujte v okolí starších budov, větších stromů a vysokých stožárů. Nechoďte za silného větru do lesa a nepřibližujte se k případným spadlým drátům elektrického vedení,“ radí pak Ministerstvo dopravy lidem. Ti by měli také omezit horské túry a jezdit a cestovat maximálně opatrně. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

7:56 On kecá, kecá! Hejma zná příští boj o Hrad. Dost temné barvy

Ve svém pravidelném pondělním vysílání řešil Ondřej Hejma tentokrát českou politiku. A to důkladně. …