Současná koaliční vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL dokázala podle Švihlíkové zlepšit sociální dialog vedený mezi vládou, zaměstnavateli a odboráři. Stejně tak se v Česku podařilo zvyšovat platy.
„Tam, kde se nedaří, to je otázka plánování těch příjmů, výdajů a vůbec salda. Ty rozdíly jsou poměrně velké, takže ekonomika si nějak jde, ale to ministerstvo si tak nějak klopýtá za tím, což není dobře. Tady skutečně chybí dobré ekonomické plánování, a to není dobře,“ varovala znovu a znovu ekonomka.
Vládě se také nepodařilo odstranit superhrubou mzdu, a to je podle Švihlíkové také problém, protože superhrubá mzda je prý obludný konstrukt, který v našem ekonomickém systému nemá podle Švihlíkové co dělat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp