A to Ferjenčík nechtěl být za „zm*da“... Brutální přestřelka mezi Gazdíkem a Piráty

28. 4. 2019 9:35

Deník Právo uvedl, že pirátský primátor Zdeněk Hřib má k ruce početný tým poradců, za které vydává hlavní město republiky měsíc co měsíc přibližně čtvrt milionu korun. Bývalý předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík se kvůli tomu do Hřiba pořádně obul a pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík mu okamžitě ránu vrátil.

A to Ferjenčík nechtěl být za „zm*da“... Brutální přestřelka mezi Gazdíkem a Piráty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda Pirátů Mikuláš Ferjenčík, lídr pardubického kraje

Pražský primátor Zdeněk Hřib má k ruce deset poradců. Devět si sám přivedl na úřad a jednoho zdědil po Adrianě Krnáčové. Každý dostává plat podle zákona v rozmezí asi tak od 20 do 30 tisíc korun hrubého. V průměru tedy poradci pana primátora stojí Prahu každý měsíc přibližně čtvrt milionu korun.

Na webu hlavního města je uvedeno šest poradců primátora, ale Hřib má prý k ruce ještě další tři, na práci se sociálními médii a na další oblasti.

„Ve výčtu poradců chybí bývalý místopředseda Pirátů, jihomoravský zastupitel a člen dozorčích rad Brněnských komunikací a pražského dopravního podniku Ivo Vašíček. Ten přitom Právu nedávno sdělil, že i on má smlouvu s Hřibem na poradenské služby. Za poslední čtyři měsíce na nich prý inkasoval 90 tisíc korun a jedná se o jeho hlavní pracovní činnost,“ uvedl deník.

Když se o tom dozvěděl bývalý předseda hnutí STAN Petr Gazdík, volal na pomoc Boha. Piráti tak dlouho volali po novém politickém stylu, až to skončilo tím, že ve funkcích sedí „neschopní politici s neuvěřitelně drahou armádou poradců“.

„Tak hlavně že ?@PiratskaStrana? prosazovala snížení platů politiků, aby pan ?@Mikiferjencik? nebyl za ‚zmrda‘. Lepší jsou neschopní politici s nižšími platy, bez kumulace funkci, a s neuvěřitelně drahou armádou poradců. Můj Bože!“ napsal doslova politik.

A hned dostal slovní ránu od svého sněmovního kolegy a Piráta Mikuláše Ferjenčíka. „Tohle je fakt neuvěřitelný, @petrgazdik , který bere minimálně 200 000 měsíčně jako poslanec a radní Zlínského kraje, má tu drzost kritizovat @ZdenekHrib za to, že řádově stejnou částku vyplácí svému desetičlennému týmu poradců. Bez expertního zázemí se politika dělat nedá,“ vypálil Pirát.   

Mikuláš Ferjenčík

  • Piráti
  • Právě jsem se vrátil z Parlamentu.
  • poslanec

Tím to vak neskončilo. Gazdík Piráty dál nešetřil a připomněl, co je schopen říkat již zmíněný Hřibův poradce Ivo Vašíček o Severoatlantické alianci.

Ivo Vašíček

  • Piráti
  • Právo na informace a ochranu soukromí
  • krajský zastupitel

Ferjenčík si to však nenechal líbit.

A zapojil se i pirátský poslanec Jan Lipavský. „Todle bude asi falešný účet Petra Gazdíka. Nebo si schválně nechcete všimnout faktu, že Ivo Vašíček působí v oboru MHD a IT?“ otázal se.

Jenže Gazdík odmítl mlčet. Poznamenal, že vzhledem k názorům pana Vašíčka má o primátora Hřiba obavy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

22:18 Lže a manipuluje Milion chvilek? Počty účastníků prý nesedí. Petr Štěpánek přináší zajímavý důkaz z dřívějška

„Chvilkaři lžou a manipulují,“ rozčiluje se na sociální síti bývalý radní pro rozhlasové a televizní…