A vůbec nic mě neděsí, na Champs Elysées... Teď se na bulváru odehrál další útok, označený za terorismus

19.06.2017 21:46

Těsně před prvním kolem prezidentských voleb ve francouzském hlavním městě Paříži se odehrála přestřelka, které padl za oběť policista. Ke střelbě došlo na slavném bulváru Champs-Elysées. Teď lidé kráčející po snad nejslavnějším pařížském bulváru znovu zažili okamžiky hrůzy.

A vůbec nic mě neděsí, na Champs Elysées... Teď se na bulváru odehrál další útok, označený za terorismus
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Vítězný oblouk v Paříži
reklama

"A vůbec nic mě neděsí, Na Champs Elysées," zpíval kdysi Waldemar Matuška. V časech již téměř dvouletého výjimečného stavu je to ale trochu jinak. Dva měsíce poté, co se na slavném bulváru střílelo, zde došlo k dalšímu útoku na strážce zákona. Řidič v mercedesu tu vjel do policejního vozu. Úmyslně. Policie případ vyšetřuje jako teroristický akt. Podle agentury Reuters, která se odvolala i na deník Daily Mail, bylo auto plné zbraní a výbušnin. Řidič při útoku zemřel.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

„To opět ukazuje, že úroveň ohrožení ve Francii je extrémně vysoká,“ řekl ministr vnitra Gerard Collomb k teroristickému útoku. Nový prezident Emmanuel Macron oznámil, že parlament požádá o rozšíření vyšetřovacích orgánů v časech krize, které teď Francie prožívá. Výjimečný stav v této zemi trvá celé měsíce.

Někteří soudci a obhájci lidských práv mají obavy, aby rozšíření pravomocí vyšetřovatelů nezůstalo v platnosti i po skončení výjimečného stavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

8:18 Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu. Žantovský objevil také s*ině na sociálním účtu a podraz hlupáka Kalouska na celý národ

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý nám…