A zase jinak! Prymula fláknul telefonem. Schůzka v Riu čím dál divnější

28.10.2020 7:21

Roman Prymula je ve funkci ministra zdravotnictví poslední den. Funkce se ujal 21. září, takže na ministerské židli vydržel jen měsíc a jeden týden navrch. Politicky mu vaz zlomila noční schůzka v restauraci na Vyšehradě, která měla v té době být zavřená stejně jako ostatní restaurace. Nařídil to sám Prymula kvůli boji s koronavirem. Teď se končící ministr rozhodl říct o návštěvě restaurace více...

A zase jinak! Prymula fláknul telefonem. Schůzka v Riu čím dál divnější
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Epidemiolog Roman Prymula dnes prožije poslední kompletní den v křesle ministra zdravotnictví. Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek jmenuje jeho nástupce. Novým ministrem zdravotnictví se stane brněnský hematolog Jan Blatný.  Prymula bude v boji s epidemií koronaviru pomáhat jako člen týmu expertů.

Ještě před svým politickým pádem se však rozhodl promluvit o schůzce v pražské restauraci Rio's na Vyšehradě, která mu politicky zlomila vaz. Vyrazil totiž do restaurace v době, kdy sám nařídil, aby všechny restaurační podniky byly zavřené a vydávaly jídlo jen přes okénko. Fotografové Blesku ho navíc před restaurací vyfotili bez roušky. Po boku s Jaroslavem Faltýnkem, předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO. Ten prý schůzku na Vyšehradě zorganizoval.

Prymula v rozhovoru pro Deník N prohlásil, že v restauraci byli i lidé, které nezná. Prý si ho možná nahrávali.

„Tady zase koluje milion konspiračních teorií. To byla úplně normální schůzka, klasická. Měl jsem s sebou mobil, měl jsem ho zapnutý. A protože očekávám, že jsem odposloucháván, tak tam vůbec nic nebylo. Ať si ty odposlechy klidně někdo zveřejní. ... A nemíním o tom donekonečna diskutovat, protože tady jsou v terénu tak fantasmagorické teorie, že by jeden žasnul. Pojišťovna, testy, nákupy, totální nesmysly. Ten odposlech tam může být, takže víc na to nemíním reagovat,“ prohlásil v rozhovoru Prymula.

Opakovaně dal najevo, že nechápe, proč se jeho noční schůzka na Vyšehradě tolik řeší.

Za Prymulou a Faltýnkem v průběhu noci přijel i ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant; Prymula odmítl prozradit, kdo mu sdělil, že je Havrlant zrovna v Praze a že by mohl ještě v noci dorazit na schůzku na Vyšehrad.

„A to je k čemu, kdo mi to řekl?“ reagoval podrážděně na dotazy novinářů. Víc k tomu nechtěl říct ani slovo. Zašlo to tak daleko, že když se novináři opakovaně ptali, kdo ministra informoval o tom, že je Havrlant v Praze a co spolu řešili, Prymula naštvaně zavěsil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…