A znovu Robert Fico: Uprchlíci jsou mladí muži s kreditkami, až z 80 procent. Mají svůj svět plný zločinu. Neustoupím

11.01.2016 7:50

Nesmlouvavý přístup k imigraci zastává slovenský premiér Robert Fico. Podle něj tak jde i o nejlepší recept proti teroristickým útokům. Uvedl to v rozhovoru pro slovenské Hospodárske noviny, který přejaly dnešní Lidové noviny.

A znovu Robert Fico: Uprchlíci jsou mladí muži s kreditkami, až z 80 procent. Mají svůj svět plný zločinu. Neustoupím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico
reklama

Anketa

Co soudíte o silvestrovském sexuálním násilí v Kolíně nad Rýnem a jiných městech v Německu?

hlasovalo: 11797 lidí

Fico v rozhovoru varuje především před vytvořením uzavřené muslimské komunity. „Jestliže bychom k nám na základě kvót přivezli několik tisíc osob, lidé by je dobrovolně nepřijali. Museli bychom pro ně vytvořit nějaké ucelené středisko, kde by žili. Tito lidé by si vytvořili vlastní svět s vlastní kriminalitou, nerespektováním zákonů, vlastní mírou nezaměstnanosti. Dnes již existují podobné příklady v Belgii nebo ve Francii. Kromě toho si uvědomujeme, že většina migrantů jsou mladí muži mezi 25 a 35 lety. To se ukázalo i v Německu, kde jsou podle tamních informací mezi migranty mladí muži zastoupeni až 80 procenty,“ uvedl Fico.

Dle jeho názoru je třeba chránit schengenské hranice. „Musíme mít právo posílat naše vojáky a policisty do zahraničí, právo říct, k čemu použijeme finanční prostředky, používat zpravodajské informace o chování některých muslimů na Slovensku,“ uvedl v souvislosti s ochranou země. 

„Hraniční kontroly zavádějí zejména státy, které nabídly migrantům útočiště a následně zjistily, že jim to nefunguje. Jedete z Rakouska do Německa a stojíte na hranicích. Dále jsou zde Dánsko, Švédsko. My k tomu přistupujeme jinak. Posílili jsme monitoring zelené hranice. Každý jeden nelegální migrant bude vyhoštěný ze Slovenska a v tom budeme pokračovat. A pokud bychom podobně jako Maďarsko, Slovinsko nebo Makedonie potřebovali pomoc, bez váhání o ni požádáme,“ pokračoval.

Slovensko s Ficem v čele se rozhodlo nerespektovat povinné kvóty pro přijímání běženců. Tento názor nehodlá Fico měnit ani po 5. březnu, kdy se na Slovensku uskuteční parlamentní volby. Podle něj by kvóty neměly být předmětem diskusí při sestavování vlády. 

Dle názoru slovenského premiéra převažují mezi migranty dobře oblečení muži, kteří mají kreditní karty. „Připouštím, že jsou mezi nimi také lidé, kterým je třeba pomoci. Ukázali jsme to na případu syrských křesťanů, kteří byli v ohrožení života. Ukázali jsme, že dokážeme pomoct Rakousku, pokud to potřebuje,“ podotkl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

4:44 Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte, zhluboka nadechněte. Máme tajný, dosud nezveřejněný záznam estábáků

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prak…