ABL se raději přejmenovala a změnila šéfa. Hned po procesu s Bártou

13.03.2012 13:03

Bezpečnostní agentura ABL, kterou dříve vlastnil Vít Bárta, změnila název, logo i ředitele. To vše údajně kvůli tomu, že chce dynamizovat rozvoj v zahraničí. Jako důvod se spíš nabízí proces s Bártou, během kterého byla ABL neustále skloňována.

ABL se raději přejmenovala a změnila šéfa. Hned po procesu s Bártou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Bárta, bratr Víta Bárty a bývalý ředitel ABL

Bezpečnostní firma ABL se přejmenovala na Mark2 Corporation, informují LN. Společnost změnila i své logo na post ředitele rezignoval bratr Víta Bárty Matěj. Ten firmu kdysi převzal právě od šéfa poslanců Věcí veřejných.

Matěj Bárta bude však ve firmě i nadále působit. Novým ředitelem je Michal Fábera, Bártův bratra však „bude nadále reprezentovat holding z pozice předsedy dozorčí rady holdingové společnosti“.

Stalo se tak jen pár dní po procesu s Bártou a Jaroslavem Škárkou. Vysvětlení změny názvu je však podle agentury jiné, stalo se tak totiž „na základě dlouhodobé strategie managementu a vlastní společnosti dynamizovat rozvoj našich aktivit v zahraničí, zkvalitnit poskytovaný servis a zároveň marketingově podpořit prodejnost doposavad úspěšně nabízených kvalitních produktů.“

O ABL se minulý týden hodně mluvilo u soudu. "Můj manžel Vít Bárta svůj podíl v ABL prodal v červenci 2010. Nejen proto, že nechtěl čelit střetu zájmů po svém vstupu do politiky, ale také proto, aby kvůli jeho osobě nemohly být Věci veřejné s ABL nadále spojovány," prohlásila například Kateřina Klasnová. Bárta musel také vysvětlit, jak to že ABL sledovala některé politiky na Praze 11, a to včetně bývalé starostky z ODS Marty Šorfové.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…