Absurdní divadlo publicisty Simkaniče: Pane prezidente, byly obsazeny Slušovice! Cože? Čuba v ohrožení

12.12.2015 20:04 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman je teprve zhruba uprostřed svého mandátu a už se o něm píšou divadelní hry. Po vzoru Václava Havla, který patří mezi nejznámější představitele tohoto divadelního žánru, sepsal publicista Ján Simkanič absurdní drama, jež nese název „Hradní pumpa“.

Absurdní divadlo publicisty Simkaniče: Pane prezidente, byly obsazeny Slušovice! Cože? Čuba v ohrožení
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Kulisy divadelní hry z pera publicisty Jána Simkaniče tvoří Pražský hrad. Sem za prezidentem Zemanem přichází vojenský posel, který nemá pro našeho nejvyššího ústavního činitele dobré zprávy. Hlásí, že byly obsazeny Slušovice, v nichž v dobách komunistických úřadoval jako předseda JZD nynější senátor František Čuba. „Prý se jedná o turisty na dovolené. Nemají žádné označení. Jde o hromadný zájezd obrněných transportérů,“ vsouvá publicista poslovi do úst se zřejmou narážkou na angažmá Rusů na Ukrajině.

Následuje značně uvolněná a konzumací alkoholu opředená debata mezi prezidentem, jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem, kancléřem Vratislavem Mynářem a prezidentovým poradcem Martinem Nejedlým. V dialozích publicista reflektuje kupříkladu zájezd z Osvětiman na demonstraci na podporu prezidenta Zemana, po níž osazenstvu zařídil kancléř Mynář prohlídku hradních prostor, vyvěšení rudých trenek nad Hradem namísto prezidentské standardy či napojení Martina Nejedlého na Rusy skrze společnost Lukoil.

Posel od svých nadřízených dostává informace, které upřesňují, že „okupováno“ je Brno a že nejde o turisty, nýbrž o vojáky s tanky. „Takže ochrana venkova proti pražské kavárně!“ zajásá prezident. „Zákopy mezi elitou národa a společností konečně přijdou vhod,“ dodává jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Ministr vnitra Milan Chovanec, který je na Hradě rovněž přítomen, navrhuje zavolat na scénu zpěváka Daniela Landu, jenž oznámil, že má spojky v Afghánistánu a na své straně elfy. „Duka by ho mohl vysvětit do boje. A posvětit vodu v té kašně,“ kvituje ministrův návrh prezident.

Jak posléze vyjde najevo, v kašně není voda, nýbrž nafta, která se čerpá s pomocí pumpy. Nejedlý objasňuje, že slouží k zásobování turistů, kteří si vyrazí na Hrad prohlédnout korunovační klenoty. „Ale z Osvětiman přijedou až na Vítězného února!“ namítá kancléř Mynář. „Vítězný únor, soudruzi! Zajistím financování převratu! Moc do rukou pracujícího lidu! Smrt imperialistům!“ přidává se komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf, který na sebe upoutal pozornost návštěvou švýcarské banky.

Absurdní drama nabývá otáčky absurdnosti, aby před tím, než spadne opona, ministr financí Andrej Babiš zadeklamoval: Už je líp! A hradní protokolář Jindřich Forejt zapěl: Píp!

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: luš

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

21:21 „Obviňte Bidena z podněcování k atentátu.“ V USA to po střelbě na Trumpa vře

Zahraniční média se shodují v tom, že střelbou na republikánského prezidenta Donalda Trumpa se prezi…