Absurdní divadlo publicisty Simkaniče: Pane prezidente, byly obsazeny Slušovice! Cože? Čuba v ohrožení

12.12.2015 20:04

Prezident Miloš Zeman je teprve zhruba uprostřed svého mandátu a už se o něm píšou divadelní hry. Po vzoru Václava Havla, který patří mezi nejznámější představitele tohoto divadelního žánru, sepsal publicista Ján Simkanič absurdní drama, jež nese název „Hradní pumpa“.

Absurdní divadlo publicisty Simkaniče: Pane prezidente, byly obsazeny Slušovice! Cože? Čuba v ohrožení
Foto: Hanka Brožková
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Kulisy divadelní hry z pera publicisty Jána Simkaniče tvoří Pražský hrad. Sem za prezidentem Zemanem přichází vojenský posel, který nemá pro našeho nejvyššího ústavního činitele dobré zprávy. Hlásí, že byly obsazeny Slušovice, v nichž v dobách komunistických úřadoval jako předseda JZD nynější senátor František Čuba. „Prý se jedná o turisty na dovolené. Nemají žádné označení. Jde o hromadný zájezd obrněných transportérů,“ vsouvá publicista poslovi do úst se zřejmou narážkou na angažmá Rusů na Ukrajině.

Následuje značně uvolněná a konzumací alkoholu opředená debata mezi prezidentem, jeho mluvčím Jiřím Ovčáčkem, kancléřem Vratislavem Mynářem a prezidentovým poradcem Martinem Nejedlým. V dialozích publicista reflektuje kupříkladu zájezd z Osvětiman na demonstraci na podporu prezidenta Zemana, po níž osazenstvu zařídil kancléř Mynář prohlídku hradních prostor, vyvěšení rudých trenek nad Hradem namísto prezidentské standardy či napojení Martina Nejedlého na Rusy skrze společnost Lukoil.

Posel od svých nadřízených dostává informace, které upřesňují, že „okupováno“ je Brno a že nejde o turisty, nýbrž o vojáky s tanky. „Takže ochrana venkova proti pražské kavárně!“ zajásá prezident. „Zákopy mezi elitou národa a společností konečně přijdou vhod,“ dodává jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Ministr vnitra Milan Chovanec, který je na Hradě rovněž přítomen, navrhuje zavolat na scénu zpěváka Daniela Landu, jenž oznámil, že má spojky v Afghánistánu a na své straně elfy. „Duka by ho mohl vysvětit do boje. A posvětit vodu v té kašně,“ kvituje ministrův návrh prezident.

Jak posléze vyjde najevo, v kašně není voda, nýbrž nafta, která se čerpá s pomocí pumpy. Nejedlý objasňuje, že slouží k zásobování turistů, kteří si vyrazí na Hrad prohlédnout korunovační klenoty. „Ale z Osvětiman přijedou až na Vítězného února!“ namítá kancléř Mynář. „Vítězný únor, soudruzi! Zajistím financování převratu! Moc do rukou pracujícího lidu! Smrt imperialistům!“ přidává se komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf, který na sebe upoutal pozornost návštěvou švýcarské banky.

Absurdní drama nabývá otáčky absurdnosti, aby před tím, než spadne opona, ministr financí Andrej Babiš zadeklamoval: Už je líp! A hradní protokolář Jindřich Forejt zapěl: Píp!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřetí navrhují Koudelku na generála? Prezident Zeman Soukupovi vyjmenoval, co šéf BIS napáchal jenom v mezidobí

22:47 Potřetí navrhují Koudelku na generála? Prezident Zeman Soukupovi vyjmenoval, co šéf BIS napáchal jenom v mezidobí

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…