Aby lidi věřili, že pro ně ochranné pomůcky zabezpečíme... Andrej Babiš s rouškou v národních barvách přišel před kameru

21.03.2020 6:43

Premiér Andrej Babiš (ANO) po dnešní zhruba hodinu a půl dlouhé schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech oznámil, že deficit rozpočtu by mohl dosáhnout až 200 miliard korun. Bude podle něho zapotřebí utlumit investice zejména do naší obrany. Chybějící finance chce Babiš vyřešit za pomoci zvětšení půjček. „Máme skvělé zadlužení,“ pochvaloval si ve vysílání České televize. Ocenil i kontakty prezidenta Zemana v Číně.

Aby lidi věřili, že pro ně ochranné pomůcky zabezpečíme... Andrej Babiš s rouškou v národních barvách přišel před kameru
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: Schůzka premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech

Anketa

Má prof. Roman Prymula, předseda krizového štábu, vaši důvěru?

93%
7%
hlasovalo: 33464 lidí
V současné situaci Babiš ocenil zásluhy prezidenta Miloše Zemana. „Pan prezident má velkou zásluhu na tom, že dnes máme velkou preferenci u Číny z hlediska dodávek zdravotnických pomůcek, protože v Číně vlastně nakupuje celý svět a Čína je jediná, která je schopna tyto potřeby uspokojit,“ ocenil dobré vztahy naší země s Čínou budované za podpory prezidenta ČR. Zmínil, že s Čínou též spolupracuje ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík.

Premiér Babiš připomněl, že nás čeká hned několik dodávek zdravotnického materiálu a doufá, že nedojde k žádnému problému, který by zapříčinil jejich limitování.

To, že dnes přibližně 1,1 milionu respirátorů dopravilo letadlo na letiště v Praze, vnímá jako důležitý signál pro veřejnost. „Byl to důležitý signál, aby lidi věřili tomu, že ty ochranné pomůcky zabezpečíme,“ podotkl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Stejně jako předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula zatím odmítl, že by hrozilo, že dojde k úplnému zákazu vycházení. Lidé se dle šéfa vlády semkli a spolupracují. Pochválil též obrovskou vlnu solidarity.

Náplní jeho schůzky s prezidentem bylo především jednání o kompenzacích pro firmy a jejich zaměstnance. „Chceme, aby firmy nepropouštěly,“ upřesnil. Pomoc dotčeným se vláda chystá brzo projednat.

Nastínil, že vláda podpoří zaměstnavatele v proplácení mezd ze státního rozpočtu, aby nedocházelo k propouštění lidí. Jednat se o tom chystá s vládou v pondělí.

Premiér po setkání s hlavou státu také řekl, že by letos mohl schodek rozpočtu dosáhnout až 200 miliard korun. To je dvojnásobná částka, než kterou nastiňovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

O deficitu hovořil i s prezidentem a došel k názoru, že je potřeba utlumit investice zejména do naší obrany. Naopak úsporný balíček, ve kterém bude i poskytnutí garancí, dotací či odložení daní, by neměl poznamenat investice do infrastruktury. „Máme skvělé zadlužení,“ pochvaloval si Babiš s tím, že máme obrovský prostor na půjčování si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Makovice hloupých voličů. Guláš jim zkysne! Hřebejk tuší cestu v řiť

14:38 Makovice hloupých voličů. Guláš jim zkysne! Hřebejk tuší cestu v řiť

Když dala televize CNN Prima News prostor docentu Miloslavu Ševčíkovi, který kandiduje za TSS do Sně…