Aby na Pražském hradě nebouchalo šampaňské... Fiala věří, že Vystrčila v čele komory udrží

10.10.2020 17:01

ODS je s výsledkem druhého kola voleb spokojena. Šéf OD Petr Fiala doufá, že Miloš Vystrčil zůstane předsedou Senátu. Ale tyto volby vyhráli Starostové a nezávislí, takže bude záležet na tom, zda bude v Senátu vůle k dohodě, aby Vystrčil pokračoval, či nikoliv.

Aby na Pražském hradě nebouchalo šampaňské... Fiala věří, že Vystrčila v čele komory udrží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala na 29. kongresu ODS
reklama

Ve tři čtvrtě na tři předstoupil před voliče šéf ODS Petr Fiala a poděkoval těm voličům, kteří přišli ke druhému kolu senátních voleb. Přivítal vítězství Miroslavy Němcové na Praze 1 a pogratuloval k výraznému úspěchu hnutí Starostové a nezávislí.

„Vypadá to, že bude zvoleno pět senátorů, které navrhla Občanská demokratická strana, a dva, které jsme podporovali. Mrzí mě neúspěch některých našich kandidátů,“ pravil Fiala.

Nakonec vyjádřil naději, že Miloš Vystrčil zůstane předsedou Senátu. Podle Fialy je to věc k jednání. „Já budu věřit a věřím, že dopadnou úspěšně.

Novinář serveru iDNES.cz Josef Kopecký se otázal, zda jsou připravena některá vyjednávání, aby Vystrčil zůstal předsedou Senátu. Aby na Pražském hradě nebouchalo šampaňské,“ podotkl Kopecký.

Dozvěděl se, že jednání se povedou.  

„Senát zůstává stabilní součástí českého demokratického systému a bude dál hájit základní práva a demokracii. To je pro mě to důležité,“ uvedl Vystrčil.

Nakonec vystoupila Němcová a poděkovala jak voličům, tak politickým partnerům. Poděkovala také členům volebních komisí, kteří se i v této zdravotnicky složité době odhodlali nejen přijít k volbám, ale usednout také ve volebních komisích.

Fiala řekl pár slov i k tomu, že prezident Miloš Zeman znovu odmítá povýšit šéfa BIS Michala Koudelku do generálské hodnosti. Z Hradu zaznělo, že se připravuje analytický materiál na téma, proč není dobrý nápad Koudelku povýšit.

Co na to Fiala?

„Nevnímá to dobře a řeknu vám proč,“ začal. Podle šéfa ODS se v Česku natolik zhoršuje epidemiologická situace, že by politici měli řešit koronavirovou krizi, a nikoli povýšení či nepovýšení Michala Koudelky do generálské hodnosti. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi vyhrají, když si nekleknou. Limberský naplno, facka Skotům

14:52 Češi vyhrají, když si nekleknou. Limberský naplno, facka Skotům

Politika do sportu nepatří, takový názor v rozhovoru na Primě vyjevili bývalí fotbalový reprezentant…