Aby se za nás děti nestyděly: Matěj Stropnický řekl novinářům, co si myslí o otcově chování k Babišovi

08.10.2017 16:55 | Zprávy

Šéf Strany zelených Matěj Stropnický zkritizoval v rozhovoru pro server Novinky.cz svého otce Martina (ministr obrany za hnutí ANO). Podle jeho slov je Martin Stropnický až příliš loajální k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Matěj Stropnický se na druhou stranu netají svým vyhraněným postojem k lídrovi ANO.

Aby se za nás děti nestyděly: Matěj Stropnický řekl novinářům, co si myslí o otcově chování k Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Matěj Stropnický i přes nelichotivé výsledky předvolebních průzkumů věří, že se strana dostane do Poslanecké sněmovny. „Bojujeme s průzkumy. Protože ty, které ukazují preference, vlastně neukazují to množství lidí, kteří jsou nerozhodnutí. A těch přibývá. Po té kauze Čapí hnízdo jich ještě podstatně přibylo, protože si řekli, že podvodníka volit nebudou. To znamená – myslím si, že ta šance je ještě velká,“ uvádí Stropnický. 

Kromě programu strany, jenž v rozhovoru pro server Novinky.cz zmínil, uvedl, že jej netěší nadměrná loajalita jeho otce k Andreji Babišovi. „Čekal bych asi výraznější prohlášení týkající se třeba kauzy Čapí hnízdo i od svého otce. Na druhou stranu, nemám žádné výhrady k jeho působení na ministerstvu obrany, vážím si ho jako profesionála a jako nezkorumpovatelného politika. Ale jeho loajalita vůči Babišovi, ta je, myslím, hodně za hranou,“ sdělil Stropnický mladší s tím, že svému otci to řekl. Více to však rozebírat nechtěl, neb se domnívá, že jde o soukromé rozhovory. 

Domnívá se také to, že politika mezi ním a otcem toho příliš nezměnila. „Nemám čas nad tím přemýšlet,“ řekl.

Matěj Stropnický se pak vyjádřil také k tomu, kdo by případně po volbách mohl být stranickým koaličním partnerem. „Když to řeknu sám za sebe, udělal jsem docela dobrou zkušenost v koalici se sociální demokracií a s TOP 09 souběžně na Praze 3, kdy jsem byl tři roky místostarostou. Jiný příklad, na magistrát jsme v Praze kandidovali v koalici s lidovci a se Starosty a nezávislými, přestože si všichni mysleli, že se koalice rozpadne během prvního roku, tak nyní načínáme čtvrtý rok, kdy ta koalice funguje, a tudíž si myslím, že je taky možná,“ dodal. 

Závěrem se pak velmi kriticky vyjádřil k ministru vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD). „Věřím, že se strana tohohle člověka zbaví,“ řekl s tím, že Chovanec je podle jeho názoru velmi nebezpečný. „Je to člověk, který aktivně vyvolává ve společnosti pocit ohrožení, šíří nenávist, přispívá k potenciálnímu zvyšování násilí. Tohle nesmí ministr vnitra nikdy dělat,“ uzavřel.

Původní text ZDE.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

16:04 Chceš byt 2kk v Praze? Táto, dej 800 tisíc Kč, babi, ty jenom 380. Investor poradil, bylo zle

Pořídit nový byt je kvůli přemrštěným cenám pro dnešní mladou generaci velký problém. S radou nyní p…