Aby se za nás děti nestyděly: Matěj Stropnický řekl novinářům, co si myslí o otcově chování k Babišovi

08.10.2017 16:55 | Zprávy
autor: vef

Šéf Strany zelených Matěj Stropnický zkritizoval v rozhovoru pro server Novinky.cz svého otce Martina (ministr obrany za hnutí ANO). Podle jeho slov je Martin Stropnický až příliš loajální k šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Matěj Stropnický se na druhou stranu netají svým vyhraněným postojem k lídrovi ANO.

Aby se za nás děti nestyděly: Matěj Stropnický řekl novinářům, co si myslí o otcově chování k Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Matěj Stropnický

Matěj Stropnický i přes nelichotivé výsledky předvolebních průzkumů věří, že se strana dostane do Poslanecké sněmovny. „Bojujeme s průzkumy. Protože ty, které ukazují preference, vlastně neukazují to množství lidí, kteří jsou nerozhodnutí. A těch přibývá. Po té kauze Čapí hnízdo jich ještě podstatně přibylo, protože si řekli, že podvodníka volit nebudou. To znamená – myslím si, že ta šance je ještě velká,“ uvádí Stropnický. 

Kromě programu strany, jenž v rozhovoru pro server Novinky.cz zmínil, uvedl, že jej netěší nadměrná loajalita jeho otce k Andreji Babišovi. „Čekal bych asi výraznější prohlášení týkající se třeba kauzy Čapí hnízdo i od svého otce. Na druhou stranu, nemám žádné výhrady k jeho působení na ministerstvu obrany, vážím si ho jako profesionála a jako nezkorumpovatelného politika. Ale jeho loajalita vůči Babišovi, ta je, myslím, hodně za hranou,“ sdělil Stropnický mladší s tím, že svému otci to řekl. Více to však rozebírat nechtěl, neb se domnívá, že jde o soukromé rozhovory. 

Domnívá se také to, že politika mezi ním a otcem toho příliš nezměnila. „Nemám čas nad tím přemýšlet,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

7:30 Šel mezi chvilkaře. Nebyli rádi. Zejména Minář

Aktivista, influencer a také zaměstnanec Ministerstva životního prostředí ČR František Kubásek vyraz…