Adié, TOP 09. Průzkum ukázal další oslabení Kalouskovy strany, naopak povzbudil Babiše

13.05.2016 11:54 | Zprávy

Největší podpoře voličů se v květnu těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, jej v současné době dělí více než pět procentních bodů. Aktuální měření agentury Phoenix Research bylo provedeno na vzorku 1018 respondentů ve dnech 1. 5. - 10. 5.

Adié, TOP 09. Průzkum ukázal další oslabení Kalouskovy strany, naopak povzbudil Babiše
Foto: repro TV Prima, tan
Popisek: Miroslav Kalousek v Partii na Primě

Nejlepší změřený výsledek má hnutí ANO 2011, a to 23,4 procenta (ve volbách 2013 získalo 18,65 procenta). Oproti dubnovému měření si hnutí Andreje Babiše polepšilo o procento a podařilo se mu překonat aféru “Čapí hnízdo” a zastavit preferenční propad. Druhého nejlepšího změřeného výsledku dosáhla strana premiéra Bohuslava Sobotky, ČSSD. V tuto chvíli by ji volilo rovných 18 procent respondentů (oproti 20,45 procenta v předčasných volbách 2013), v porovnání s předchozím měřením strana “oranžové růže” zaznamenala téměř půlprocentní propad obliby. Je pravděpodobné, že k poklesu podpory došlo v souvislosti se způsobem vypořádání Lidového domu s právníkem Altnerem.

Bronzovou příčku si i v květnovém výzkumu drží KSČM se zjištěným ziskem 12,5 procenta (KSČM v roce 2013získala 14,91 procenta). Čtvrté místo pak obsadila opoziční ODS s 10,2 procenty voličské podpory (ODS v roce 2013 získala 7,72 procenta). Páté místo si drží vládní KDU-ČSL s 5,5 procenty preferencí (KDU-ČSL v roce 2013 získala 6,78 procenta). Je následována opozičním Úsvitem – Národní koalicí, který se umístil na rovných pěti procentech preferencí, tedy na samé hranici volitelnosti (hnutí Úsvit ve volbách v roce 2013 získalo 6,88 procenta).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: tan

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

TOP pokrytectví? Díra ve snaze zhatit volby Okamurovi a STAČILO!

14:17 TOP pokrytectví? Díra ve snaze zhatit volby Okamurovi a STAČILO!

Poslanec TOP 09 Martin Dlouhý na sítích dlouhodobě diskutuje o „podvodných koalicích“ SPD a STAČILO!…