Adriana Krnáčová si postěžovala, jak trpí kvůli národnosti a pohlaví

01.04.2015 20:29

Hostem pořadu Na palubě kanálu Praha TV byla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Se známým moderátorem Martinem Severou rozebírala tunel Blanka a další „pražské průšvihy“. Vyjádřila se také k aktuální kauze pronájmu Škodova paláce. Absolutně odmítá, že by kdy byla proti zájmům města nebo proti zákonu. Nakonec si posteskla nad šovinismem dlícím v pražském zastupitelstvu a nad Tomášem Hudečkem zvláště.

Adriana Krnáčová si postěžovala, jak trpí kvůli národnosti a pohlaví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová
reklama

„Nejhorším dědictvím je ta beznaděj na úřadu. Našli jsme totiž úřad v profesionálním, morálním a etickém rozkladu. Zdá se mi, že nejen můj předchůdce, ale i několik let úřad nikdo neřídil,“ posteskla si Krnáčová hned v úvodu. Zdědila prý řadu projektů, které vůbec nefungují, a ona je hodlá uvést do chodu, proto se také cítí více ředitelem provozu než manažerem, který by nastoloval nějaké trendy rozvoje města.

Pokud jde např. o tunel Blanka, tak bychom se prý jeho zprovoznění ani nedočkali, kdyby to zůstalo na úřednících. Třeba odbor informatiky prý byl „vykuchán“, což je také potřeba napravit. Lidé jsou vybíráni v otevřených výběrových řízeních. Co to znamená „vykuchaný úřad“? Každý primátor si dosazuje vlastní lidi. Proti tomu je ale kvalitně obsazen odbor rozpočtu, to jen aby se nezdálo, že je vše úplně špatně.  „Ten úřad potřebuje trochu pozvednout morálku. Také je třeba tam nastavit tam řízení kvality,“ konstatovala primátorka.

Škodův palác

Pár slov Krnáčová pronesla i k aktuální kauze Škodova paláce a jeho pronájmu. Když jednala s protistranou, činila tak jen a pouze v dobré víře. „Mě by ani nic jiného nenapadlo,“ zdůraznila. Reprezentantka protistrany se prý s primátorkou sešla jen proto, aby získala informace o tom, jestli se bude pokračovat ve sporu. „Já jsem jí informovala, že nechceme pokračovat v soudním sporu,“ pokračovala.

E-mail, který je tolik rozebírán, nebyl tajný, byl určen řadě adresátů a nic, co v něm bylo obsaženo, nebylo v rozporu se zákonem. „Neumím si představit, že bych jednala v rozporu s interními pravidly města a zákonu. Rozhodně nejednám proti zájmu města. To opravdu ne,“ zaznělo z úst nejmocnější dámy v hlavním městě.

Adriana Krnáčová je vůbec první ženou vládnoucí ve stověžaté metropoli a z některých věcí je poměrně smutná. „Míra šovinismu je obrovská a latentního nacionalismu také,“ prohlásila s dovětkem, že se toho dopouštějí opozice a významně především její předchůdce v úřadě. „Je to evidentně nedospělý člověk,“ uvedla dáma. Prvních pár týdnů se jí prý slovní útoky dotýkaly, ale teď už ho spíš lituje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co zažil Xaver na Radě ČT: Ulička hanby před budovou. Zdenda Šarapatka se zapříčil. Ale to nejlepší přišlo o přestávce na cigáru

16:19 Co zažil Xaver na Radě ČT: Ulička hanby před budovou. Zdenda Šarapatka se zapříčil. Ale to nejlepší přišlo o přestávce na cigáru

Na včerejší Radě ČT to prý byla šichta jako v uranovém dole, prohlásil po zasedání radní Luboš Xaver…