Adventní koncerty budou letos bez Fischerové. Kvůli kandidatuře na Hrad

10.11.2012 9:58

Táňa Fischerová posledních jednadvacet let neodmyslitelně patřila k dobročinnému pořadu České televize Adventní koncerty, které jsou vysílány po čtyři neděle před Štědrým dnem. Spolu s Martou Kubišovou a Janem Kačerem tyto charitativní koncerty moderovala. Letos bude poprvé chybět kvůli své prezidentské kandidatuře.

Adventní koncerty budou letos bez Fischerové. Kvůli kandidatuře na Hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pod petici na podporu prezidentské kandidatury Táni Fischerové se podepsalo 72610 lidí

Podle deníku MF Dnes vychází nařízení z nových pravidel České televize, podle kterých nesmí žádný kandidát v předvolebním období a v době voleb účinkovat v zábavných nebo vzdělávacích pořadech. Fischerovou na jejím místě nahradí herec Jan Potměšil.

"Táňa Fischerová je s tím pořadem spojená od začátku a je to její srdeční záležitost. Ale předem bylo domluvené, že pokud se registruje jako kandidátka, letos nebude moderovat," uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová.

"Mrzí mě to, ale nejde to jinak. Je to absurdní, protože to dělám celý život, ale beru to jako jednu z obětí za prezidentskou kandidaturu," řekla Fischerová.

ČT chce předejít porušení nezávislosti

Česká televize svá interní pravidla pro předvolební vysílání zveřejnila poprvé, inspirovala se britskou BBC. "Osvědčilo se, když se pravidla specifikují a zveřejní. To je nejefektivnější forma, jak zamezit spekulacím o manipulaci ve vysílání," vysvětlila mluvčí ČT Fričová.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

Co čekáte od Putina?

A myslíte, že se Švédsko a Finsko stanou členy NATO nebo kdo-co tomu podle vás zabrání? Co třeba Turecko? A kdyby se stalo členem, Putin už avizoval, že by to nenechal bez reakce, a že by byla ostrá, i když nechápu proč. Kdyby byly jejich vztahy tak dobré, jak tvrdí, tak proč se plést do vnitřních ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

13:12 Rozkaz pro obyvatele EU. Předán přes TOP 09. A strhly se věci

Evropská komise podle europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera přišla na to, jak se zbavit závislosti …