Advokát Holomek je obviněn z podvodů za 173 milionů korun

02.07.2012 21:21

Kriminalisté v těchto dnech rozšířili obvinění známého zlínského advokáta Milana Holomka. Nově čtyřiapadesátiletého muže viní z podvodů za 173,5 milionu korun, řekla v pondělí krajská policejní mluvčí Jana Macalíková. Pokud bude uznán vinným, hrozí právníkovi, který byl již dříve vyškrtnut z České advokátní komory, pět až deset let vězení.

Advokát Holomek je obviněn z podvodů za 173 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Podle údajů v insolvenčním rejstříku jsou Holomkovy dluhy ještě mnohem vyšší, než je částka, se kterou jako se škodou pracuje policie. Věřitelé se obrátili na soud, který loni v říjnu rozhodl o úpadku dlužníka a na jeho majetek prohlásil konkurs. Věřitelů se přihlásila zhruba stovka, dlužná částka se podle dostupných informací pohybuje kolem půl miliardy korun.

Policie Holomka původně stíhala pro podvod se škodou 51 milionů korun. Postupně se však přihlásili další poškození, mezi nimiž jsou fyzické osoby, firmy, ale také úřady. "Pořád se nám další lidé ještě hlásí," uvedla Macalíková. V insolvenčním řízení se zatím podařilo zpeněžit movité věci, jako jsou obrazy, nábytek či knihy. Dražba vynesla 130 tisíc korun.

Chystá se také prodej nemovitostí obviněného, například pozemky, byt či rodinný dům. Výtěžek však ani zdaleka neuspokojí nároky všech věřitelů. Kde skončily peníze, jež si Holomek půjčoval od roku 2005 od známých údajně na podnikání nebo které si u něho uložili klienti, není dosud jasné. Advokát je vyšetřován na svobodě.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

20:48 Velká akce ČSSD. Když pustili Maláčovou na pódium, začalo to lítat. Schillerové muselo zvonit v uších

Optimismus a očekávání dobrých volebních výsledků – v takovém duchu se nesla atmosféra startu horké …