Advokát Sokol se v televizi pustil do Ištvana: Mám pocit, že svou práci nezvládá

11.06.2014 21:43

Zítra to bude právě rok, kdy propukla kauza Jany Nagyové, dnes Nečasové. Tomáš Sokol, advokát Ondreje Páleníka a prezident nově vzniklé Unie obhájců, v pořadu Hyde Park na ČT 24 uvedl, že podle jeho mínění nezvládá vrchní státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Ivo Ištvan dobře svou práci.

Advokát Sokol se v televizi pustil do Ištvana: Mám pocit, že svou práci nezvládá
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Advokát Tomáš Sokol odchází od soudu

Tři exposlanci ODS, Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa, se v roce 2012 vzdali poslaneckého mandátu, a umožnili tak schválení vládního daňového balíčku. Žalobci exposlance vinili, že se mandátů vzdali za příslib lukrativních postů ve státních firmách. Přestože ta část kauzy je již u konce, protože jejich stíhání s odvoláním na poslaneckou imunitu později zrušil Nejvyšší soud, Sokol je toho názoru, že neproběhla správně.

„Došlo chybě, která tyto poslance stála třicet dní za mřížemi. Vyšetřovatelé měli nejprve předložit dotaz Ústavnímu soudu, protože výklad poslanecké imunity je u nás vždy problém. Nemuselo být ani takové policejní nasazení při jejich zatýkání, stačilo jen poslat obálku s pruhem,“ vyjmenovával nedostatky.

Žádný klientelismus, natož mafie

A kritikou nešetřil ani Iva Ištvana. „Mám pocit, že svou práci nezvládá. Vše se rozeběhlo do kauz, které spolu prakticky nesouvisí. Celkově ta koncepce byla hodně neuvážená,“ míní advokát. Nelíbí se mu ani fakt, že celá kauza byla vykreslená jako zásah proti mafii. „Můj klient je viněn z toho, že jednoho dne umožnil sledování manželky premiéra Petra Nečase v době několika hodin. S klientelismem ani mafií to nemá nic společného,“ dodal.

Mnohá média v uplynulých týdnech informovala o soukromých telefonních konverzacích mezi Nečasem a jeho manželkou. Sokol ale tyto odposlechy označuje jako ponižující a zcela bezcenné vzhledem k vyšetřování. Kdo by je mohl vypouštět do éteru, si nedovede představit, ale domnívá se, že v tom vězí osobní záležitosti a intriky.

Nagyová ničeho nelituje

S jeho slovy souhlasil i další host pořadu, advokát Nagyové Eduard Bruna, který považuje zveřejnění odposlechů za dehonestující a zcela nevhodné. „Domnívám se, že má klientka svých činů nelituje, považuje své kroky za správné,“ poznamenal.

Stejný názor ale nesdílejí lidé, s nimiž přichází Nagyová běžně do styku. Jak její advokát prozradil, lidé na ulici se k í nechovají hezky a jeden její bývalý blízký spolupracovník raději přešel na druhý chodník, aby se s ní nemusel setkat tváří v tvář. „Jana to ale snáší dobře, sportuje, pracuje na sobě, vzdělává se, aby se mohla ucházet o dobré pracovní místo,“ konstatoval Bruna

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

20:50 Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

„V zájmu záchrany planety jsme se dobrovolně rozhodli snížit životní úroveň naší země,“ podoktl publ…