Afričan zabil dítě: Celé jinak! ČT uzemnila zprávami z Německa. Už se ví, co s tím

31.7.2019 7:47 dop.

Vraždění imigranta na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem, který hodil matku s dítětem pod vlak, už se stalo tématem i pro Českou televizi. V Událostech, komentářích byla k objasnění problému přizvána novinářka Bára Procházková.

Afričan zabil dítě: Celé jinak! ČT uzemnila zprávami z Německa. Už se ví, co s tím
Foto: Jindřich Berounský
Popisek: Železniční doprava, ilustrační foto

Anketa

Je škoda, že dnes odchází z úřadu ministr Antonín Staněk?

hlasovalo: 10667 lidí

Na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem v pondělí muž původem z Eritreje svrhl do kolejiště pod právě přijíždějící vlak matku s jejím osmiletým synem. Matka stihla těsně uniknout, syn podle vyšetřovatelů „neměl šanci“. Pak se vrah neúspěšně pokusil strčit do kolejiště ještě třetího člověka. Nakonec se dal na úprk po peróně, kde jej po nějaké době zadrželi jiní cestující.

Moderátor Událostí, komentářů Tomáš Řezníček celé téma uvedl slovy, že případ v Německu rozvířil debatu nejen o bezpečnosti na nádražích. V příspěvku bylo zdůrazněno, že muž původem z Eritreje žil přes deset let legálně ve Švýcarsku. Citována rovněž byla slova německého ministra vnitra, že zaměstnavatel jej udával jako příklad skvěle zvládnuté integrace.

Pak bylo pro vyvážení připomenuto, že před několika dny spáchal podobný čin „muž ze Srbska“. Tím ČT narážela na případ z Voerde u Duisburgu, kde pod koly vlaku zemřela čtyřiatřicetiletá žena. Jeho pachatele německá mainstreamová média označují jako „muže s kořeny v Srbsku“. Později ale bylo zjištěno, že kořeny osmadvacetiletého muže, narozeného již v Německu, ve skutečnosti nejsou v Srbsku, ale v Kosovu.

Vysvětlení celého problému pak divákům České televize přinesla Bára Procházková. Žena s profesní historií ve zpravodajství ČT a redakci Respektu byla představena jako novinářka a politoložka.