Agrofert začal kvůli článkům o otrávené Bečvě podávat trestní oznámení. Poslední kapkou byl článek o mrtvém člověku

04.12.2020 20:16

Novináři Zuzana Vlasatá a Jakub Patočka z Deníku Referendum budou čelit trestnímu oznámení kvůli křivému obvinění. Podat jej chce valašskomeziříčská chemička Deza a koncern Agrofert, do kterého Deza spadá. Uvedl to server Lidovky.cz.

Agrofert začal kvůli článkům o otrávené Bečvě podávat trestní oznámení. Poslední kapkou byl článek o mrtvém člověku
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Důvodem chystaného trestního oznámení je situace kolem otrávené řeky Bečvy. Podle mluvčího Agrofertu Karla Hanzelky dochází k soustavnému nepravdivému veřejnému obviňování Dezy ze zavinění otravy řeky na konci září. Zároveň jim vadí také spojování Dezy s údajnou sebevraždou pracovníka rožnovské společnosti Energoaqua. „Přijde nám jako nehoráznost, pokud nás někdo obviňuje ze zmaření mladého lidského života,“ poznamenal k tomu Hanzelka. 

Patočka i Vlasatá jsou i přesto „v klidu“. Podle nich na ně totiž již Agrofert trestní oznámení v minulosti podal, ale bylo odloženo jako bezpředmětné. A to samé očekávají i nyní. Zároveň hovoří o tom, že jde o zoufalou snahu společnosti, kterou usvědčili z toho, že v souvislosti s otrávenou řekou dlouhodobě klame veřejnost, je diskreditovat jako novináře. „Ale je to také pro demokracii vyloženě nebezpečný pokus nasazovat náhubek svobodným médiím, která si Agrofert nemůže koupit,“ dodali novináři. 

Viník po zářijové otravě Bečvy je stále neznámý. Do řeky pak unikly kanálem z areálu někdejší Tesly v Rožnově pod Radhoštěm cizí látky ještě několikrát. Deza však trvá na tom, že ona za otravou ryb nestojí. 

„Odmítáme být součástí mediální štvanice. Přes dva měsíce jsme i my mediálně pranýřováni a čelíme různým nesmyslným účelovým spekulacím. Od kyanidu přes fenoly až k dusitanům a podobně. Jsme si jistí, že viníkem otravy ryb nejsme, a jsme přesvědčeni, že se naše nevina nakonec prokáže,“ dodal Hanzelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…