Ajajaj. Chtějí poslat stíhačky. Jenže pak se zeptali lidí. Slovensko řeklo ne

15.03.2023 21:28 | Zprávy

Polsko i Slovensko jsou připraveny předat své letouny MiG-29 Ukrajině. Očekávané finální rozhodnutí ze strany slovenské vlády i přes dnešní neformální jednání ale nepadlo. Pouze 26 % Slováku však souhlasí s dodávkami stíhaček pro ukrajinskou armádu, ukázal to nejnovější průzkum agentury Ipsos pro Denník N.

Ajajaj. Chtějí poslat stíhačky. Jenže pak se zeptali lidí. Slovensko řeklo ne
Foto: Repro Youtube
Popisek: Startující MiG-29

Slovenská vláda již dříve oznámila svůj plán připojit se s dodávkami stíhaček MiG-29 k Polsku. Ze strany slovenské vlády ale zatím konečné rozhodnutí po dnešním jednání nepadlo. 

Předseda polské vlády Mateusz Morawiecki se nechal slyšet, že jeho země by mohla Ukrajině dodat asi dvacet stíhačky MiG-29 v následujících čtyřech až šesti týdnech. Postupovat chce ale v rámci koalice zemí.

Na výsledky jednání na mezinárodní úrovni ohledně stíhaček pro Ukrajinu čeká i Bratislava. „Čekáme na další informace od partnerů. Když bude všechno zajištěno, budeme jednat,“ sdělil po dnešním jednání vlády šéf slovenské obrany Jaroslava Naď.

Dodávka letounů MiG-29 Ukrajině je na Slovensku velké téma. Předseda nejsilnější opoziční strany Směr-SD Robert Fico dodávky stíhaček Ukrajině považuje za bezpečnostní riziko. „Tito blázni nás tahají do války a namalovali nám na záda terče,“ prohlásil Fico.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Marie Jílková byl položen dotaz

ženy, děti a práce

Paní poslankyně, myslíte, že jen ženy v politice to mají složité? Nemyslíte, že je problém mnohem hlubší, a že skloubit téměř jakoukoliv práci s péčí o rodinu a děti je dost náročné? Zkoušela jste s tím něco udělat? Proč je třeba tak málo příležitostí pro práci na částečný úvazek a neměli by být něj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tvým úkolem je migranty v Evropě vítat... Pobřežní stráž EU jako partner pašeráků a neziskovek

10:11 Tvým úkolem je migranty v Evropě vítat... Pobřežní stráž EU jako partner pašeráků a neziskovek

Evropská unie navenek deklaruje, že bojuje proti ilegální migraci. Ve skutečnosti však podle Vlastim…