Akademici vyzývají Klause: Nepodepisujte jen knihu, ale diskutujte s námi

07.03.2012 16:54

Akademici se bouří proti reformě vysokých škol a prezident pro to nemá pochopení. „Václav Klaus za to akademické obce ostře kritizuje a vyjadřuje se na jejich adresu způsobem, který považujeme za neodůvodnitelný a urážlivý,“ napsali akademici v otevřeném dopise rektoru ČZU. Požádali ho zároveň, aby součástí plánované návštěvy Klause na Zemědělské univerzitě byla debata o vysokém školství.

Akademici vyzývají Klause: Nepodepisujte jen knihu, ale diskutujte s námi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus na CEPu

„Prezident obvinil akademické obce například z toho, že odmítají reformu vysokého školství pouze z důvodu hájení svých partikulárních zájmů. Úsilí studujících i akademických pracovníků o zachování akademických svobod, nezávislosti výuky i vědecké práce, je pak podle prezidenta republiky falešná a pobuřující hra,“ rozčilovali se akademici v dopise.

Prezident se měl nedávno zúčastnit debaty o reformách vysokého školství se studenty Masarykovy univerzity v Brně. Návštěvu ale odvolal, s tím že nemá cenu debatovat s lidmi, kteří o akademickou diskusi nestojí.  Akademici tedy navrhli, aby debata o VŠ proběhla na půdě Zemědělské univerzity, kam má prezident zavítat 8. března. Jeho vystoupení na univerzitě se má týkat především problematiky, kterou prezident popsal ve své knize Evropská integrace bez iluzí.

„Jsme přesvědčeni, že Václav Klaus by měl být při své návštěvě ČZU připraven diskutovat s akademickou obcí na téma reforem vysokého školství a veřejně hájit své nedávné výroky, které se nás, členů akademické obce hluboce dotkly. Nepovažujeme proto za přijatelné, aby prezident republiky využil akademickou půdu ČZU pouze jako prostor pro prezentaci a autogramiádu své knihy,“ apelovali akademici na rektora ČZU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor:

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

7:45 Do p*dele, kde je nový Menšík a Kopecký? Proč tam nedáte Nárožného? Slavný Čech se rozčílil na filmaře

Designér a herní vývojář Daniel Vávra se na svém facebookovém profilu vyjádřil k podle svých slov ot…