Aktivista z Varnsdorfu zabral celé město, chce zabránit demonstracím

20.03.2012 21:59

Klid ve Varnsdorfu se rozhodl zařídit organizátor loňských demonstrací na Šluknovsku Lukáš Kohout, který si na dva měsíce zabral celé město pro sebe. Žádné protesty tentokrát nechystá, chce v nich ale zabránit všem ostatním. Poslední březnový den si ale stihl dříve zamluvit jiný z místních občanů k setkání na podporu dopisu vládě.

Aktivista z Varnsdorfu zabral celé město, chce zabránit demonstracím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Lukáš Kohout na protiromské demonstraci ve Varnsdorfu
reklama

Kohout se rozhodl blokovat město proti demonstracím a nepokojům od začátku dubna do konce května a také na celý červenec. „Ve stejných měsících si rezervoval i prostor parku před divadlem a u hasičárny,“ potvrdila deníku Právo mluvčí Varnsdorfské radnice Romana Macová.

Lukáš Kohout pro Právo uvedl, že cílem jeho snahy je zamezit rozdmýchávání negativní nálady. Ve městě je i v noci podle něho bezpečno. „Situace není taková, že by se mělo někam chodit. Ve městě je i večer naprostý klid, tak jako dříve,“ vysvětlil Kohout.

Ještě na 31. března však organizátoři ohlásili setkání lidí na podporu otevřeného dopisu, který se chystají doručit na úřad vlády. „Předpokládaný počet účastníků je zhruba dvě stě,“ uvedla Romana Macová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

7:25 Horko na rozhlasové Radě kvůli rozhovoru s Klausem: Dezinformace od Bakaly, všichni víme. Máte v očích pravdu a lásku, třeba z toho vyrostete

Stížnost Václava Klause se bude na Radě ČRo projednávat až na červencové schůzi. Své názory však něk…