Aktivista z Varnsdorfu zabral celé město, chce zabránit demonstracím

20.03.2012 21:59 | Zprávy
autor: jhe

Klid ve Varnsdorfu se rozhodl zařídit organizátor loňských demonstrací na Šluknovsku Lukáš Kohout, který si na dva měsíce zabral celé město pro sebe. Žádné protesty tentokrát nechystá, chce v nich ale zabránit všem ostatním. Poslední březnový den si ale stihl dříve zamluvit jiný z místních občanů k setkání na podporu dopisu vládě.

Aktivista z Varnsdorfu zabral celé město, chce zabránit demonstracím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Lukáš Kohout na protiromské demonstraci ve Varnsdorfu

Kohout se rozhodl blokovat město proti demonstracím a nepokojům od začátku dubna do konce května a také na celý červenec. „Ve stejných měsících si rezervoval i prostor parku před divadlem a u hasičárny,“ potvrdila deníku Právo mluvčí Varnsdorfské radnice Romana Macová.

Lukáš Kohout pro Právo uvedl, že cílem jeho snahy je zamezit rozdmýchávání negativní nálady. Ve městě je i v noci podle něho bezpečno. „Situace není taková, že by se mělo někam chodit. Ve městě je i večer naprostý klid, tak jako dříve,“ vysvětlil Kohout.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Oto​ Klempíř byl položen dotaz

Proč si zvete umělce, kteří se účastnili demonstrace proti vám?

Podle vás snad udělali něco špatného nebo nemají právo demonstrovat? A jestli s nimi chcete jednat o jejich názoru, proč jen s nimi? Proč ne i s obyčejnými lidmi, co tam byli? Nebo ty si také pozvete? Děkuji. A.K.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

11:35 „Věděli jste, že nezvou Okamuru.“ Konec legrace. V ČT se pere špína

Dlouholetý reportér a moderátor České televize Richard Samko se pustil do křížku s další výraznou tv…