Aktivisté Greenpeace protestují proti prolomení těžebních limitů

22.10.2013 9:48 | Zprávy

Aktivisté z organizace Greenpeace, která se zaměřuje na životní prostředí, protestují od dnešního rána na budově Národního divadla proti prolomení těžebních limitů. Na budovu se pokoušejí vyvěsit dva čtyřicetimetrové transparenty, zjistila ČTK na místě. Akci z nábřeží sleduje několik policistů. Vedení divadla o ní bylo informováno.

Aktivisté Greenpeace protestují proti prolomení těžebních limitů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zámek Jezeří na okraji uhelné pánve

Aktivisté chtějí před volbami apelovat na voliče, aby nevolili politiky, kteří podporují vyvlastňování a bourání obcí kvůli uhlí a další devastaci severních Čech těžbou. "Jsme tady, abychom voličům jasně řekli, nevolte uhlí," řekl ČTK vedoucí energetické a klimatické kampaně Greenpeace ČR Jan Rovenský. Podle aktivistů je absurdní bourat památky nebo domovy lidí jen kvůli těžbě uhlí.

Několik aktivistů se po lešení vyšplhalo na dva ochozy budovy, které jsou pod střechou. Rozbalují transparenty, na nichž jsou portréty pěti známých politiků, kteří zrušení územních ekologických limitů těžby uhlí podporují. Jde o Vojtěcha Filipa (KSČM), ministra vnitra Martina Pecinu, Milana Urbana a Michala Haška (oba ČSSD) a Janu Bobošíkovou (Hlavu vzhůru!). Na dalším transparentu by mělo být napsáno "Vyvlastnit a zbourat?".

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

EU

Tvrdíte, že je Vaší povinností EU zlepšovat. Proč se to tedy neděje? Já mám spíš dojem, že se EU zhoršuje a začínám mít pocit, že vedle šílené zelené politiky jí jde hlavně o tom, jak šmírovat nás lidi a mít lidi pod kontrolou než aby dělala něco dobrého pro lidi.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost

20:57 Jestli dopadnou zle, tak kvůli Fialovi. Vidlák vypíchnul po zátahu na drony zajímavost

Zásah Vojenské policie proti spolku Skupina D vyvolal ostrou reakci předsedy hnutí Stačilo! Daniela …