Aktivisté z neziskové organizace porušili zákon, ale nikdo je stíhat nebude. Zde je důvod

15.08.2017 21:14

Aktivisté ze skupiny Bolt958 se rozhodli dát najevo, že se jim nelíbí, co se děje s Galerií Mánes. Prý je až příliš využívána ke komerčním účelům, čímž trpí umění, galerie krvácí. Aktivisté proto u Mánesu symbolicky vylili do Vltavy dvě stě litrů červené barvy. Podle Povodí Vltavy jde jednoznačně o zločin.

Aktivisté z neziskové organizace porušili zákon, ale nikdo je stíhat nebude. Zde je důvod
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vltava

Server iDnes.cz přinesl informaci o tom, že aktivisté ze skupiny Bolt958 vylili do Vltavy na 200 litrů červeného barviva, částečně poškodili budovu galerie Mánes a podle majitele se něco takového nestalo poprvé, ale nešlo o nic, co by stálo za to víc řešit. Jenže k řešení situace museli vyjet i hasiči a pracovníci Povodí Vltavy. Výjezd aktivistům nebude naúčtován.

Povodí Vltavy však tvrdí, že skutečně došlo ke spáchání zločinu. „Včerejší vypuštění látky způsobující červené zabarvení vody do významného vodního toku Vltava je tedy porušením zákona bez ohledu na to, o jakou látku se jedná,“ sdělil ředitel sekce správy Povodí Vltavy Tomáš Kendík.

 Celý článek naleznete zde.

K činu se na sociální síti Facebook vyjádřili i sami aktivisté. „Mánes má sloužit umělcům, avšak v současné době je spíše rozděluje. V prostorách výstavní síně se střídají komerční akce typu výstavy Playstation, Ferrari anebo momentálně prodejna Reebok s tělocvičnou. Chceme na problém znovu upozornit a nenechat jej zmizet v rozporuplných diskusích,“ napsali.

Skupina Bolt958 doslova napsala:

"Mánes krvácí, začíná smrdět"

Mánes má sloužit umělcům, avšak v současné době je spíše rozděluje. V prostorách výstavní síně se střídají komerční akce typu výstavy Playstation, Ferrari a nebo momentálně prodejna Reebok s tělocvičnou. Chceme na problém znovu upozornit a nenechat jej zmizet v rozporuplných diskuzích, chceme vyvolat debaty, které by mohly vyústit v jiné řešení, než pronajímaní budovy ke komerci. Věříme, že město by si mělo vážit starých tradic, chtít aby byla zachována prestiž této budovy a nenechat jí kolemjdoucími vnímat jako reklamní výkladní skříň.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …