Aktivistovi, který Hegerovi přinesl marihuanu, se policie zatím neozvala

17.08.2012 9:45

Přestože aktivista Stanislav Penc, jenž se na výjezdním zasedání sněmovního výboru pro zdravotnictví pokoušel demonstrovat lehkou dostupnost léčivého konopí, byl zadržen policií, dodnes se mu nikdo ze státních činitelů neozval. Přesto případ policie stále vyšetřuje.

Aktivistovi, který Hegerovi přinesl marihuanu, se policie zatím neozvala
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto

Stanislav Penc koncem června na jednání výboru dokladoval ministrovi zdravotnictví Leoši Hegerovi (TOP 09) 210 gramy konopí, které nechal i s konopnou mastí mezi poslanci kolovat, že není vůbec potřeba svěřit legální pěstování konopí jen vybraným subjektům. Nemuselo by se tak draze kupovat.

 „Byl jsem na příkaz předsedy zdravotního výboru Borise Šťastného zadržen a odvlečen na policejní stanici. Po čtyřech hodinách čekání jsem byl kriminální policií vyslechnut,“ sdělil Penc Novinkám.cz s tím, že šlo o podání vysvětlení.

Rovněž dodal, že byl bez obvinění propuštěn. Do dnešní doby se v této věci nikdo neozval, tvrdí. Přesto mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta uvádí, že je případ stále otevřen. „Po obdržení všech potřebných podkladů bude rozhodnuto o dalších úkonech v tomto případě,“ upřesnil mluvčí.

 „Stačí na jaře zasadit semínko, zalévat a na podzim sklidit a dobře uložit,“ sdělil po svém zadržení Penc.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

18:48 Mluvčí elfů: Když mluví o svobodě Volný, není to, jako když o ní mluvil Václav Havel. Diskutovat může jen seriózní partner

Společnost pro obranu svobody projevu (SOSP) má nového nepřítele – internetovou skupinku tzv. Českýc…