Aktuální zprávy o salafistickém hnutí v Německu. Nic moc optimistického

07.02.2018 20:51

Salafisté, tedy radikální muslimové, představují pro Německo stále větší problém. Jejich počet stále roste a navíc se zvyšuje podíl žen. Některé z nich chtějí opustit zemi a vypravit se i se svými dětmi na území Islámského státu.

Aktuální zprávy o salafistickém hnutí v Německu. Nic moc optimistického
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

Německé zpravodajské služby hovoří o tom, že v zemi aktuálně pobývá nejméně jedenáct tisíc salafistů. Přitom ještě před několika málo lety jich bylo podle oficiálních údajů něco málo přes tři tisíce. Vznik Islámského státu a následná migrační krize do Německa společně se stovkami tisíc migrantů „zavály“ i několik tisíc salafistů. Vedle přistěhovalců však ideologii radikálního islámu podléhají v menší míře také rodilí Němci a v poslední době také Němky.

Jednou z nich je nyní devětadvacetiletá matka šestileté dívky Diana R. Zdravotní sestra z Hessenu konvertovala k islámu a začala snít o životě v Islámském státě, kam se chtěla v roce 2015 odebrat společně se svým novým partnerem a s tehdy tříletou dcerou. Na tuto myšlenku ji přivedla její kamarádka Sybille, která na svém facebooku sdílela zkreslené informace o „báječném“ životě ve válečné zóně v Sýrii.

Plány Diany R. však byly odhaleny německými úřady a vše nakonec skončilo v roce 2015 u soudu. V tomto případě se v tom podařilo zradikalizované konvertitce zabránit. V mnoha jiných případech tomu tak bohužel není. Jak uvádí magazín Focus, jenom ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko žije přes 3000 salafistů, z nichž deset procent tvoří ženy. Vyplývá to z informací, které si vyžádali Zelení ve zdejším parlamentu v Dusseldorfu.

Z nejlidnatější spolkové země Němcka již odešlo bojovat do Sýrie a Iráku na straně džihádistů 255 osob, z nichž o něco méně než třetinu tvořily ženy. Zpátky do Německa se potom dle údajů bezpečnostních služeb vrátilo 75 osob. Navrátilců z válečných zón, včetně zvýšeného počtu žen a dětí, však bude v příštích měsících patrně přibývat, jak ostatně loni v prosinci varoval prezident Spolkového úřadu pro ochranu ústavy Hans-Georg Maaßen

Jak ukazují aktuální čísla ze spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, salafistickém hnutí v posledních měsících roste zastoupení žen a společně s tím také důležitost jejich postavení. „Mnoho mužů odešlo bojovat do Sýrie, Iráku či Libye, případně byli odsouzení k několikaletým trestům v německých věznicích. Na jejich pozice v rámci hierarchie hnutí začínají nastupovat ženy, které navíc začínají hrát čím dál tím aktivnější roli,“ uzavírá magazín Focus.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

12:44 Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

Stanislav Křeček se stal kandidátem prezidenta pro úřad Veřejného ochránce práv. Právě o tomto témat…