Ale ale. Když měl Robert Fico odsoudit Mariana Kotlebu, vyjádřil se takto

08.03.2016 6:32

Slovenský premiér a současný vítěz parlamentních voleb Robert Fico vidí prostor pro sestavení smysluplné vlády. Uvedl to v rozhovoru pro zástupce tří slovenských médií, mezi něž patří i Hospodárske noviny. Rozhovor přinesla MF Dnes.

Ale ale. Když měl Robert Fico odsoudit Mariana Kotlebu, vyjádřil se takto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

"Když Směr-SD teď počtvrté za sebou vyhrál parlamentní volby s výsledkem, který může být základem stabilní vlády, pokusíme se udělat všechno pro to, aby taková vláda vznikla. Můžu jen zopakovat, že nikoho jsme nevylučovali a nebudeme vylučovat ze sestavování vlády. Ale jsou zde i určité hodnotové parametry," uvedl Fico. 

Podle něj nyní přijdou na řadu historické kompromisy. Směr bude dle jeho slov trvat především na schopnosti vlády stabilně fungovat a nedělat překážky dobrému hospodářskému růstu a boji proti nezaměstnanosti. "Dále je velmi důležité, aby byla vláda dobře připravená na předsednictví v EU, to je dokonce mimořádně důležité. A protože jsem předsedou sociální demokracie, bude nám určitě záležet na věcech spojených se silnými sociálními programy," sdělil Fico. 
 
Sám si umí i představit, že vznikne vláda bez Směru. Ukončení jednání o vládě očekává do třiceti dnů od vyhlášení voleb.
 
K osobě extremisty Mariana Kotleby, jehož strana se do Národní rady dostala, se nechtěl Fico příliš vyjadřovat. "Teď nebudu nikoho odsuzovat, hanět ani posuzovat. Je to vůle lidí. S tím nemůžete nic udělat," podotkl.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

7:43 Šťastný Vladimir Putin. Kdo sledoval vysílání ČT o ruských volbách, zažil šok

I dalších šest let povládne Rusku prezident Vladimir Putin. Jasno bylo už pár minut po uzavření vole…