Ale ale: Sobotka útočí na Chovance, Pelikán také útočí na Chovance a Chovanec útočí na Pelikána. A muž v hnědé bundě...

09.02.2016 7:21

Na práci policie a rezortu vnitra se v posledních dnech snáší kritika. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) si na práci policie postěžoval v souvislosti s hackerským útokem na jeho e-mailovou poštu, ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se do ministra Milana Chovance (ČSSD) pustil kvůli sobotním demonstracím v Praze. Píše o tom MF Dnes.

Ale ale: Sobotka útočí na Chovance, Pelikán také útočí na Chovance a Chovanec útočí na Pelikána. A muž v hnědé bundě...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Policie bohužel není schopná lidi před takovými věcmi chránit. To, co mě nejvíc mrzí, je bezmocnost policie a zákona v této republice, že nejsou schopny potrestat ty, kteří kradou moji soukromou korespondenci,“ uvedl Sobotka v časopisu Týden v souvislosti s hackerským útokem na jeho e-mailovou poštu.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) pro změnu včera prohlásil, že policie při sobotních demonstracích v Praze selhala, když proti maskovaným mužům nezasáhla. Podle něj by měla být vyvozena odpovědnost vůči velitelům zásahu.

„Shromažďovací zákon říká, že při veřejném shromáždění nikdo nesmí být maskovaný, ozbrojený ani se uchylovat k násilí, a minimálně při jednom incidentu byly všechny tyhle věci k vidění,“ uvedl ministr Pelikán. 

Proti Pelikánově kritice se Chovanec, i přesto, že je podle Práva na dvoutýdenní dovolené, důrazně ohradil. „Ministr spravedlnosti nemá ani tolik citu pro spravedlnost, aby nechal 2 týdny na řádné prošetření,“ napsal na Twitteru. 

O sobotních demonstracích se hojně mluvilo zejména v souvislosti s mužem v hnědé bundě, který podle jednoho z videí působil jako policejní provokatér, jenž řídí akci policistů převlečených za extremisty. A jak se následně ukázalo, díky vyšetřování, které zadal Chovanec, šlo skutečně o policistu v civilu. Na místě však měl být služebně. A to ne z důvodu toho, aby extremisty provokoval, ale aby je zastavil. 

„Snažil se je přesvědčit, aby od útoku upustili, což se podařilo a vyjma několika předmětů, které prolétly vzduchem, ke střetu skupin nedošlo,“ zastal se muže mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muž, který na rozdíl od filmu Pelíšky musel všude projít, tak nyní dokonce obdrží poděkování za svou práci. Muže se zastali i sami levicoví extremisté na webu Antifa.cz, kteří uvedli i seznam sedmi rowdies klubů Slavia a Bohemians, již se demonstrace zúčastnili. 

Celá záležitost se bude rovněž probírat na sněmovním výboru pro bezpečnost. „Zasedáme 18. února, což časově vychází tak, že tam bude možné prodiskutovat závěry vyšetřování iniciovaného ministerstvem vnitra,“ uvedl Zdeněk Bezecný z TOP 09. 

Prošetřuje se také závažný incident, který se odehrál v souvislosti s Českým rozhlasem. Přenosový vůz byl opakovaně napadán procházejícími demonstranty, i přes žádost redaktora však policie nezasáhla. Prý mu odvětili, že si za celou situaci mohou pracovníci rozhlasu sami, protože lžou, a že si mají najmout svou vlastní ochranku. O prošetření nyní Český rozhlas žádá policejního prezidenta.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…